گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
می 4, 2014 کد خبر : 26839 سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

۲۹ ـ نیاز به مسافرت

۲۹ ـ نیاز به مسافرت

اختصاصی گیلانیان : یکی از نیازهای انسان، مسافرت است. مسافرت، طرز فکر آدمی را تغییر می دهد. مسافرت، دانسته های جدیدی را به اطلاعات قبلی فرد مسافر، می افزاید. مسافرت، قدرت تحمل آدمی را در هنگام پیش آمدن شرایط دشوار، افزایش می دهد. بدین خاطر می تواند به یک «سبک زندگی» تبدیل گردد.

اسلام و مسافرت

دین مقدس اسلام، مسلمانان را به مسافرت های مفید و درس گرفتن از مردم، آداب و رسوم و تاریخ نقاط گوناگون جهان، تشویق می کند. از نظر اسلام، مسافرتی ارزش دارد که با عبرت آموزی و پند گرفتن از اشتباهات ملت های پیشین، همراه باشد. در غیر این صورت جز تلف کردن عمر، خستگی جسم و به هدر دادن پول، پیامد دیگری نخواهد داشت.

بهترین زمان مسافرت، سن جوانی است. در این سن و سال، سفرکردن از حال و هوای دیگری برخوردار است. جوان، برای شناختن خویش و آزمودن توانایی هایش، به سفرهای مفید و هدفدار، نیازمند است.

مسافرت برنامه ریزی شدهMoh

هرگاه فرصت دارید، با یک برنامه ریزی، حسابگری و زمان بندی مشخص، به مسافرت بروید. اگر به طور صحیح با این موضوع روبرو شوید، افق های متنوع  و جدیدی برابر خود، خواهید دید. فقط برای سرگرمی و خوشگذرانی، مسافرت نکنید. در طی مسیر و زمان سفر، وقت خود را هدر ندهید و از هر لحظه آن، به درستی استفاده نمایید. آموخته های خود را بنویسید و برای دیگران هم بخوانید یا به آن ها بدهید تا مطالعه کنند.

ثبت خاطرات سفر

امروزه با آمدن دستگاههای پیشرفته عکاسی و فیلمبرداری، کار ثبت خاطرات و انتقال تجربیات، بسیار آسانتر از گذشته شده است. اما هنوز هیچ چیز جای «نوشتن» را نمی گیرد. اگر در هر سفر مطلب تازه ای نیاموزید، سفرتان کاملا بیهوده خواهد بود.

هنگام  سفر، دقیق بوده و به هر چیزی با دقت توجه نمایید. تفاوت جاهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و از ویژگی های هر محل، آگاه شوید ولی یادتان باشد که نظر ساده و سطحی، کافی نیست. کنجکاوی، بایستی یکی از دستاوردهای اساسی سفرتان را تشکیل دهد.

ـ آیا تا به حال شهرهای تاریخی و زیبای کشورتان را دیده اید؟

ـ آیا با میراث فرهنگی ایران اسلامی آشنایی دارید؟

ـ آیا تاکنون به شهرهای مذهبی و زیارتی رفته اید؟

ایرانگردی و جهانگردی

بعد از ایرانگردی، نوبت به جهانگردی می رسد. نقاط زیادی در جهان هستند که ارزش دیدن دارند. البته سفر به بعضی از نقاط دنیا، مناسب تر و سودمند تر است  به عنوان مثال، سفر به سرزمین ها و کانون های فرهنگی غنی و نقاط تاریخی دنیا.

هرگز به دنبال سفرهای تفریحی که نتیجه آن فقط هدر دادن وقت و پول است، نباشید. اگر به خارج از کشور سفر می کنید، بعد از قاره آسیا، حتما از مراکز تمدن غرب نیز بازدید کنید. به کشورهایی مانند عراق، مصر، هند و یا مکان هایی که آثار تمدن بشری در آنجا قرار دارد، سفر کنید. زیرا در این نقاط، بیشتر به تاریخ تمدن و خرد با ارزش بشر، پی می برید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی