گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 25, 2014 کد خبر : 29201 خبر ها

مدیر پست‌بانک گیلان خبر داد

راه‌اندازی ۱۰۰ صندوق توسعه روستایی در گیلان

راه‌اندازی ۱۰۰ صندوق توسعه روستایی در گیلان

گیلانیان : مدیر پست‌بانک گیلان از راه‌اندازی ۱۰۰ صندوق توسعه روستایی امسال در این استان خبر داد.

عباس آبنوس بعد از ظهر امروز در جلسه آی.سی.تی گیلان با اشاره به وجود ۲۱ شعبه پست‌بانک در این استان اظهار کرد: تعداد ۷۴۶ دفتر آی.سی.تی و پیشخوان خدمات پست‌بانک را در گیلان ارائه می‌کنند.

وی ۷۲ درصد منابع پست‌بانک گیلان را مربوط به حوزه روستایی عنوان کرد و افزود: ۵۶ درصد تسهیلات مصرف شده در استان در حوزه روستایی است.

آبنوس با بیان اینکه پست‌بانک گیلان در ردیف پنج استان برتر در ارائه خدمات بانکی است، تصریح کرد: پست‌بانک گیلان بیش از منابع خود تسهیلات در حوزه روستایی و شهری پرداخت کرده است.

مدیر پست‌بانک گیلان افتتاح صندوق خرد توسعه روستایی را از اقدام‌های موثر همزمان با هفته دولت در استان خواند و بیان کرد: امسال تعداد ۱۰۰ صندوق توسعه روستایی در راستای توسعه اقتصاد روستائیان در گیلان راه‌اندازی می‌شود.

وی، افتتاح چهار باجه در اداره‌های پست را از جمله طرح‌های افتتاحی پست‌بانک گیلان در هفته دولت جاری عنوان کرد.

*افزایش فیبرنوری گیلان به ۸۰۰ کیلومتر

رئیس نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت در گیلان نیز در جلسه مذکور از وجود ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری در این استان خبر داد و گفت: هفته دولت جاری با اجرای پروژه‌های جدید طول فیبرنوری به ۸۰۰ کیلومتر در گیلان افزایش پیدا می‌کند.

رامین خوش‌پسند به وجود ۱۱ مرکز ارتباطات زیرساخت در گیلان اشاره کرد و افزود: سه مرکز پی.سی در شهرهای رشت، لاهیجان و انزلی فعالیت می‌کنند.

وی پهنای باند اینترنت گیلان را هفت گیگابایت خواند و تصریح کرد: امکانات ۳۲ گیگابایت پهنای باند اینترنت در استان ایجاد شده اما نیاز متقاضاییان هفت گیگابایت است.

خوش‌پسند با اشاره به قرار گرفتن گیلان در پروژه‌های بین‌المللی مخابراتی، یادآور شد: آستارا نقطه وصل گیلان به شبکه مخابراتی اروپا است.

*واگذاری یک‌میلیون و ۳۰ هزار تلفن ثابت در گیلان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری گیلان نیز در جلسه آی.سی.تی استان نیز از واگذاری یک‌میلیون و ۳۰ هزار تلفن ثابت در گیلان خبر داد و اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در گیلان ۴۱ درصد است.

سیروس رضایتی مشترکان تلفن ثابت شهری گیلان را ۷۷۲ هزار مشترک عنوان کرد و افزود: هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت به‌زودی در استان انجام می‌شود.

وی مشترکان تلفن همراه گیلان را ۲ میلیون و ۵۰ هزار مشترک اعلام کرد و یادآور شد: ایرانسل ۹۰۳ هزار مشترک در استان دارد.

رضایتی با بیان اینکه تعداد مشترکان رایتل در گیلان ۱۴ هزار و ۵۰۷ مشترک است، تصریح کرد: گیلان هفت گیگابایت پهنای باند دارد و سه گیگابایت مربوطه به شرکت مخابرات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری گیلان به وجود ۱۹۸ مرکز دیتا در استان اشاره کرد و یادآور شد: لایه دوم شبکه انتقال فیبرنوری در حال انجام است.

وی توسعه شبکه ملی اطلاعات را نیازمند توجه ویژه مسئولان دانست و بیان کرد: در لایه سرویس‌های الکترونیکی از بخش خصوصی استفاده شده است.

*شناسایی ۵۴ تخلف حوزه فناوری اطلاعات در گیلان

مدیرکل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور نیز در جلسه مذکور به فعالیت این سازمان در شش استان اشاره کرد و گفت: مرکز سازمان مذکور در قزوین مستقر است.

فرهاد جاویدی از وجود سه سایت راهبردی شیراز، مشهد و قزوین در زمینه ارتباطات رادیویی کشور خبر داد و افزود: نظارت الکترونیکی بر شبکه‌های رادیویی از اهداف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

وی با بیان اینکه نظارت فیزیکی و الکترونیکی از راه دور انجام می‌شود، تصریح کرد: سایت شهر رشت فعال است و به‌زودی سایت نظارت الکترونیکی در لاهیجان راه‌اندازی می‌شود.

جاویدی، ضریب نفوذ تلفن همراه در گیلان را ۹۶٫۵ درصد اعلام کرد.

مدیرکل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور از ۳۶۹ بازدید در حوزه فناوری اطلاعات از مهر ماه سال گذشته در گیلان خبر داد و یادآور شد: تعداد ۵۴ تخلف در حوزه فناوری اطلاعات گیلان شناسایی شده و ۳۶ مورد از آن برطرف شده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی