گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 5, 2011 کد خبر : 318 خبر ها

متن و حواشی اعدام قاتل سعادت‌آباد

متن و حواشی اعدام قاتل سعادت‌آباد

متهم پرونده سعادت آباد پس از ۶۹ روز از وقوع یک حادثه مرگبار در میدان کاج سعادت آباد محکوم به قصاص پرونده در ملأ عام امروز به دار آویخته شد.

یعقوب ۳۲ ساله که مرد جوانی را در یک درگیری خونین در جلوی چشم ده‌ها نفر از شهروندان به قتل رسانده بود سحرگاه امروز ساعت ۶:۱۶ دقیقه با حضور جمعی از مردم براساس حکم دادگاه به دار مجازات آویخته شد.

حواشی :

پیش از ورود این خودروی آمبولانس تعداد زیادی از مأموران پلیس در محل حاضر بودند که نشان از اهمیت بالای نحوه اجرای این حکم داشت.

در محل اجرای حکم ۲ جرثقیل وجود داشت که یکی مخصوص حفر چاه و دیگری مخصوص اداره برق برای تأمین روشنایی خیابان بود. در ساعت ۵:۴۰ دقیقه بامداد جرثقیل اداره برق که در محل حاضر بود توسط برخی از مسئولان پلیس شهر تهران از جمله سرهنگ محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ و همچنین سرهنگ خانچرلی مورد بررسی قرار گرفت.

بعد از بازدید از جرثقیل مقرر شد تا جرثقیل دیگری به محل اجرای حکم انتقال داده شود تا با جرثقیل سوم حکم اجرا شود و به این ترتیب اجرای حکم که قرار بود قبل از ساعت ۶ صبح اجرا شود با تأخیر روبرو شد. سرانجام در ساعت ۶ بامداد و زمانی که قرار بود حکم اجرا شود اما به تأخیر افتاده بود جرثقیل سوم و البته دومین جرثقیل برای اجرای حکم وارد محل اجرای حکم شد و باز هم مورد بازبینی قرار گرفت.

در ساعت ۶:۱۲ دقیقه بامداد تنها لحظاتی پس از اذان صبح محکوم به قصاص به همراه مأموران اجرا و همچنین امیر آبادی سرپرست دادسرای جنایی و قاضی واحد اجرای احکام دادسرای جنایی به همراه پورمکری مسئول دفتر اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران وارد محوطه اجرای حکم شدند.

در ساعت ۶:۱۴ دقیقه یعقوب از خودروی حمل محکومین پیدا شده و به این ترتیب لحظه‌های نفس‌گیر اجرای حکم وارد مرحله جدیدی شد. یعقوب در این لحظه به محض باز شدن در خودروی حمل کننده وی داد و فریاد زیادی کرد که نشان از ترس وی داشت در حالی که در دادگاه این فرد بسیار خونسرد حاضر شده بود.

عقوب در لحظه‌ای که بالای جرثقیل هدایت شد تا طناب دار به دور گردن وی آویخته شود روی زانو‌های خود نشسته و از شدت ترس و وحشت توان ایستادن نداشت و از ایستادن امتناع می‌کرد. طناب آبی رنگ توسط مأموران اجرای حکم به دور گردن یعقوب بسته شد و سرانجام در ساعت ۶:۱۶ دقیقه صبح امروز یعقوب به دار مجازات آویخته شد.

خبرنگاران پس از اجرای حکم با مادر و پدر مقتول گفتگو کردند.

[nggallery id=4]

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی