گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
ژوئن 29, 2014 کد خبر : 28116 سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

۳۳ ـ انتخاب دوستان سطح بالا

۳۳ ـ انتخاب دوستان سطح بالا

اختصاصی گیلانیان : روابط مناسب و مطلوب، از مهمترین نکات زندگی است. همانطور که شخص را می توان از دوستانش شناخت، به همان نسبت شما می توانید در باره افراد، از روی روابطشان با دیگران قضاوت کنید.

شاعر فرموده است: «کبوتر با کبوتر، باز با باز / کند همجنس با همجنس پرواز». این سخن در مورد روابط انسان ها، کاملا صدق می کند و حرف بسیار صحیحی است. بنابراین باید کوشش کنید تا با افراد مناسب و شایسته، دوست شوید و این شیوه را به «سبک زندگی» خود، تبدیل نمایید.

اهمیت دوستان خوب

اگر شما به پیرامون دردسرهایی که اشخاص فراری افتاده در دام افراد ناباب، پیدا می کنند فکر کنید، آنگاه اهمیت دوستان خوب و سالم  را خواهید فهمید.

هنگامی که با افراد «با شخصیت» دوست می شوید، بدون این که خودتان متوجه باشید، طی گذشت زمان، راه و روش آنان را تقلید خواهید کرد. اما اگر با افراد «بی شخصیت» رفت و آمد کنید، ناخودآگاه از رسم و شیوه آنان پیروی خواهید نمود.

شما اگر روابط  خوب و دوستانه ای با دیگران داشته باشید، در زندگی موفق خواهید بود. ارتباط  با افراد برجسته ـ از نظر شایستگی گفتاری، رفتاری و اعتقادی، از لحاظ داشتن موقعیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ـ ، در زندگی بسیار مفید است.

ارزشمندتر از پول

داشتن ارتباطات خوب و پاک، چیزی است که حتی از پول، ارزشمندتر است. زیرا روابط دوستانه ی مطمئن با افراد مطمئن، با پول، قابل خرید و فروش نیست. روابط انسانی، به همان نسبت که با اهمیت است، پیچیده و دشوار نیز می باشد. البته این تعبیر، اصل دیگری از زندگی است که که «چیزهای خوب زندگی، آسان به دست نمی آیند».

اعتماد

یکی از موضوعات اساسی در روابط انسانی، اعتماد است. اعتماد، امری است که به مرور زمان به دست می آید و شما باید برای کسب آن، صبر و حوصله فراوان به خرج دهید.

بنابراین بسیار با اهمیت است که با افراد بزرگ منش و موفق که در اصطلاح آنان را «دوستان سطح بالا» می نامیم، طرح دوستی بریزید. به دیگران کمک کنید و اطمینان داشته باشید که روزی پاداش نیکی های خود را خواهید گرفت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “