گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
جولای 5, 2014 کد خبر : 28230 سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

۳۴ ـ استفاده صحیح از پول

۳۴ ـ استفاده صحیح از پول

اختصاصی گیلانیان : پول، عامل موفقیت های بسیاری در زندگی است.Moh

پول، عامل به شهرت رساندن صاحب خویش است.

پول، اعتماد به نفس و توانایی انسان را به شدت افزایش می دهد.

پول، ذهن افراد مستعد پیشرفت را فعال ساخته و از خمودی و سستی، خارج می نماید.

پول، یک سلاح قدرتمند و مؤثر است.

پول، کلید ورود به بهشت یا دوزخ الهی است.

پول، یکی از راههای رسیدن به رستگاری یا وارد شدن به مسیر گمراهی است.

پول، ابزار امتحان انسان توسط خداوند، در زمان ها، مکان ها، و شرایط مختلف است.

پول، ابزار جلب محبوبیت و یافتن دوستان جدید و موقعیت های تازه اجتماعی است.

پول، قدرت های سیاسی و اجتماعی را در هر نقطه جهان، تحت تاثیر خود قرار می دهد.

پول، گشاینده ی درب های بسته بی شماری است.

پول، برطرف کننده موانع فراوان و از سوی دیگر، پدید آورنده معضلات زیادی است.

بنابراین از نوجوانی و جوانی ــ بلکه از دوران کودکی ــ باید پول درآوردن را به شکلی صحیح و سالم آموخت.

ضعف همه ی انسان ها

همه ی انسان ها به طور معمول در سه مسئله اساسی، نقطه ضعف انکارناپذیری دارند: پول، قدرت و مقام، شهوت جنسی. انسان پولدار، مشکلات متعدد و خاص خود را نیز دارد که افراد بی پول، قادر به درک آن ها نیستند. مگر این که در شرایط ویژه او، قرار گیرند.

پول، به تنهایی سازنده ی کامیابی نیست. اما در ساخت و تداوم بسیاری از پیشرفت ها، نقش پایه ای دارد. به همین علت نیز از جایگاهی تعیین کننده و سرنوشت ساز در طول تاریخ بشر، برخوردار بوده، هست و خواهد بود.

استعداد پول درآوردن

همه مردم استعداد پول درآوردن را دارند. اما در پرورش آن، کمتر سعی می کنند. گروه اندکی هم این احساس را در وجودشان تربیت می کنند و پس از سال ها کوشش بی وقفه، به ثروت می رسند.

آدم پول ساز، مانند ماهیگیر خبره ای است که قبل از شروع کارش، ابتدا به جستجوی جاهای مناسب پیرامون یک رودخانه و دریاچه برای ماهیگیری می رود و آن ها را در ذهن خود ثبت می کند و در دفعات بعدی، دقیقا می داند به کجا برود و چه کاری را انجام دهد.

به همین نسبت، یک فرد بازاری یا مؤسس تشکیلات صنعتی و خدماتی نیز به هر جا که سفر می کند، در اندیشه گسترش کار خویش است و به دنبال تولید بیشتر، عرضه ی خدمات مناسب تر، فروش بهتر و بازاریابی گسترده تر است.

کم خرج بودن

همه ما باید این استعداد را در خویشتن پرورش دهیم. اما وقتی نوبت به خرج کردن پول می رسد، باید ویژگی «کم خرج بودن» را در خود تقویت نماییم. زیرا استفاده عاقلانه از پول، از «پول درآوردن» هم مهمتر است. همچنان که پول سازی، یک هنر بزرگ است، درست هزینه کردن آن، نیز هنر بزرگتری به شمار می آید.

شما باید در پول درآوردن، مهارت پیدا کنید. مهم است به کجا می روید و با چه کسی ملاقات می کنید. اما مهم این است که همیشه در پی «پول حلال» باشید. مقصود این است که اگر با دقت و توجه بیشتر به اطراف خود نظر کنید، پول در برابر چشمانتان ظاهر می شود. و اگر قدری احتیاط نمایید ، پول حلال همه جا در دسترس شما خواهد بود.

ایجاد اشتغال برای دیگران

کاملا مطمئن باشید که یک اداره کننده ی تشکیلات تولیدی، فردی نیست که فقط در فکر پول سازی برای خود باشد، بلکه پول را بایستی به صورتی کسب کند که بتوان از آن به طور مطلوب و صحیح استفاده کرد و برای دیگران ایجاد اشتغال و درآمد، نمود.

بنابراین چنانچه در فکر هم چشمی و رقابت با دیگران، خرید چیزهای غیرضروری و هدر دادن پول هستید، در این صورت صلاحیت ایجاد یک سازمان صنعتی، شرکت بازرگانی و خدماتی مهم یا ثروتمند شدن را ندارید.

تنها موردی که خرج کردن در آن مسیر، اتلاف مال محسوب نمی شود، هزینه کردن در راه خداوند و کارهای خیر و پسندیده از نظر دینی می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی