گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
آگوست 17, 2014 کد خبر : 29055 خبر ها سبک زندگی

سبك زندگي و تحقق لوازم آن براي موفقيت جوانان

۳۶ ـ پیشتازی در امور مختلف

۳۶ ـ  پیشتازی در امور مختلف

اختصاصی گیلانیان : وقتی به برخی از افراد موفق می نگرید، می بینید که دوست دارند همیشه کاری را شروع کنند. آن ها از جمله کسانی هستند که نمی توانند مدت زیادی بی حرکت بمانند. آنان یک «معتاد به کار» تمام عیار هستند.E-12

بزرگترین مشکل این گروه، بی هدف و باطل ماندن و در جا زدن است. استراحت برای این دسته از مردم، نوعی رنج و شکنجه است. بنابراین باید دایما مشغول فعالیت و انجام کاری می باشند. شروع کاری و سپس آن را به دست فراموشی سپردن، برای گروه یاد شده، هیچ ارزشی ندارد.

جوانان باارزش

جوانانی دارای ارزش هستند که نه تنها کاری را شروع می کنند، بلکه با تمام  وجود در آن کار، غوطه ور می شوند. به سبب پشتکار شدید، احتمال موفقیت و کامیابی این دسته از افراد، بسیار زیاد است. چنین اشخاصی، اگر هم با شکست احتمالی مواجه شوند، آن را جزء تجربیات خود به حساب آورده و مهم تر آن که، هیچگاه مایوس نمی شوند.

چنانچه شما هم به همین روش، جرأت مقابله با شکست را دارید، می توانید در جهت موفقیت نهایی گام بردارید. کسی که از شکست و مبارزه وحشت دارد، هیچگاه طعم موفقیت را نمی چشد.

در جستجوی فضاهای نوین

شما بایستی در جستجوی فضاهای نوینی باشید که قبلا هیچکس بدان قدم نگذارده و کاری را انجام دهید که کسی تا به حال انجام نداده است. تاریخ، گام به گام، توسط افرادی که طالب این طرز تفکر بوده اند، شکل گرفته است. اینان پیشتازان حقیقی اند. البته در پیشتازی، خطراتی وجود دارد که به هر حال اجتناب ناپذیر است.

پیشروان واقعی

پیشتازان، همیشه در مسیرهای ناهموار گام  برمی دارند و حتی ممکن است مورد انتقادهای شدید نیز واقع شوند. ولی پیشروان واقعی، هراسی از انتقاد و خطر ندارند. آنان به جلو حرکت می کنند و به مسیرهای نوین و موفقیت های جدید دست می یابند و سرانجام به خاطر پیروزی شان ، مورد تحسین قرار می گیرند.

پیشرفت ملت ها

تاریخ به ما می گوید که بنای قدرت و پیشرفت ملت ها، بر اساس جرأت و روحیه پیشتازی آنان بوده و تن آسایی و گریز از مسئولیت ها، باعث سقوط آن ها است.

مسلمانان، با همین روحیه، موفق به فتح بخش وسیعی از اروپا شده و تا مرکز کشور فرانسه، پیش رفتند. اسپانیایی ها با حمایت از یک ماجراجو به نام «کریستف کلمب» موفق به کشف دنیای جدید ــ قاره آمریکا ــ شدند. البته مسلمانان قبل از وی به آمریکا رسیده بودند، ولی این امر به نام «کلمب» ثبت گردید.

آمریکایی ها، با چنین روشی به پیشرفت های سریع و عظیمی دست یافتند و اکنون سعی دارند بر جهان، آقایی کنند. آلمانی ها و ژاپنی ها نیز با دیدگاهی مشابه، بعد از دو جنگ بزرگ جهانی، خرابی های کشورهای خویش را آباد ساخته و دوباره به عرصه رقابت بین المللی بازگشتند.

جوانان ایرانی، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با همین اندیشه، به پیروزی های شگرف در زمینه  مقابله با دشمن در جنگ تحمیلی هشت ساله، دانش هسته ای، سلول های بنیادین، ساخت و پرتاب ماهواره و… دست یافتند.

پیشگام آینده

شما تا جوان هستید، باید یک پیشتاز باشید. پیشتازی، تنها شیوه ی واقعی ادامه زندگی است. هرگز از شکست و تنهایی نهراسید. پیشتازان، همیشه تنها هستند. خودتان پیشگام آینده تان باشید و از پیشقدمی در کارهای شایسته، هراسی به دل راه ندهید. واقعیت زندگی این است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی