گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 26, 2015 کد خبر : 44437 خبر ها

اعلام آمار نهایی ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی در گیلان

۳۶۸ نفر نام نویسی کردند

۳۶۸ نفر نام نویسی کردند

گیلانیان : رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : تعداد ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان، ۸۲ درصد افزایش یافته است.

محمد احمدی پور با بیان اینکه نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان همزمان با سراسر کشور از بیست و هشتم آذر ماه آغاز و تا روز جمعه چهارم دی ادامه یافت گفت : در مدت مهلت هفت روزه ثبت نام ۳۶۸ نفر برای شرکت در رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان نام نویسی کردند.

وی گفت : از این تعداد ۳۳۵ نفر معادل ۹۱ درصد مرد و ۳۳ نفر معادل ۹ درصد زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان با بیان اینکه در دوره‌ی نهم مجلس شورای اسلامی ۲۰۲ نفر ثبت نام کرده بودند گفت : تعداد ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان ۸۲ درصد بیش‌تر از مدت مشابه دوره‌ی گذشته است.

محمد احمدی پور با اشاره به نام نویسی ۷ زن در دوره‌ی گذشته‌ی ثبت نام مجلس در استان گفت : ثبت نام بانوان در این انتخابات نیز حدوداً ۵ برابر شده است.

وی گفت : تعداد ثبت نام کنندگان داوطلبی حوزه‌های انتخابیه گیلان به ترتیب بیش‌ترین تعداد شامل رشت با ۹۷ نفر، لاهیجان و سیاهکل ۳۸ نفر، آستارا ۳۴ نفر، رودسر و املش ۳۰ نفر، تالش، رضوانشهر و ماسال ۳۰ نفر، لنگرود ۳۰ نفر، آستانه اشرفیه ۲۵ نفر، رودبار ۲۵ نفر، بندرانزلی ۲۴ نفر، فومن و شفت ۱۹ نفر و صومعه سرا ۱۶ نفر است.

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی از امروز  آغاز و تا ۱۴ دی ماه ادامه خواهد داشت و مراتب رد صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی توسط فرماندار حوزه انتخابیه اصلی ۱۵ دی ماه ابلاغ می شود.

محمد احمدی پور گفت : داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه فرصت دارند به هیات نظارت استان شکایت کنند.

وی افزود :  همچنین هیات نظارت استان ،  صلاحیت ها کلیه داوطلبان و شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات های اجرایی را در تاریخ  ۲۰ تا ۲۶ دی ماه بررسی می کند.

وی گفت :روند دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور از ۲۷ دی تا ۱۶ بهمن ماه خواهد بود.

وی گفت : زمان دریافت شکایت از داوطلبانی که در مراحل قبل تایید و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند، از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه خواهد بود و شورای نگهبان از ۲۰ تا ۲۶ بهمن به شکایات رسیدگی می کند.

رئیس ستاد انتخابات گفت : اسامی قطعی نامزدها نیز ۲۷ بهمن ماه به وزارت کشور اعلام می شود و انتشار اسامی آنان توسط فرمانداران ۲۸ بهمن ماه خواهد بود و  تبلیغات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۹ بهمن ماه تا ۵ اسفندماه انجام می شود .

محمد احمدی پور همچنین با بیان اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری از فردا  در شورای نگهبان آغاز می شود افزود : اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس خبرگان رهبری پس از اعلام شورای نگهبان ؛ ۲۱ بهمن توسط وزارت کشور به فرمانداری های حوزه های انتخابیه اصلی منتشر می شود و تبلیغات داوطلبان این انتخابات نیز از ۲۲ بهمن ماه تا ۵ اسفند ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ۶ اسفند ممنوعیت تبلیغات خواهند داشت گفت : جمعه هفتم اسفند ماه نیز زمان برگزاری انتخابات است .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی