گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
مارس 19, 2014 کد خبر : 25767 خبر ها

۴۳ داروخانه شبانه روزی گیلان در تعطیلات نوروز فعال است

۴۳ داروخانه شبانه روزی گیلان در تعطیلات نوروز فعال است

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از فعالیت ۴۳ داروخانه شبانه روزی این استان در تعطیلات نوروز برای ارایه خدمات دارویی به مسافران و هم استانی ها خبر داد .

ˈانوش برزیگرˈ گفت : از داروخانه های روزانه در استان گیلان نیز خواسته شده تا در ایام نوروز برای ارایه خدمات دارویی به مردم فعال باشند.

وی با بیان این که بازرسی روزانه از کل داروخانه ها در ایام نوروز انجام می گیرد، اظهار کرد: در معاونت دارو و غذا واحد دارویی برای بیماران خاص به صورت کشیک حضور دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: شرکت های پخش دارو ˈ۱۸ شرکتˈ به صورت کشیک در صورت کمبود دارو به داروخانه ها ، دارو توزیع می کنند.

وی با بیان این که واحد اطلاع رسانی دارو، سموم و غذایی با شماره ۳۲۲۳۱۰۵۱ از ساعت ۸ تا ۱۵ آماده پاسخگویی است ، تصریح کرد: شماره ۳۲۳۱۳۷۰ دفتر معاونت دارو و غذا نیز به صورت کشیک آماده پاسخگویی است.

وی در رابطه با برنامه های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ایام نوروز بیان کرد: تمامی مراکز شبانه روزی استان و ۱۴ مرکز پزشک خانواده در مناطق ییلاقی و دورافتاده در ایام تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمات بهداشتی هستند.

برزیگر خاطر نشان کرد: ستادهای شبکه های بهداشت و درمان در شهرستان ها، مرکز بهداشت استان گیلان، واحدهای گسترش و مبارزه با بیماری ها و بهداشت محیط نیز در این ایام به صورت کشیک حضور دارند.

وی با بیان این که آزمایشگاه ازدواج و بیماران تالاسمی نیز در نوروز آماده ارایه خدمات است، تصریح کرد: کارشناسان بهداشت محیط نیز وظیفه بازرسی از واحدهای توزیع مواد غذایی را بر عهده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان از راه اندازی سامانه پاسخگویی سلامت خبر داد و اظهار کرد: این سامانه با شماره ۱۴۹۰ راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: مسافران و هم استانی ها می توانند از طریق این سامانه مکان های توزیع غیربهداشتی مواد غذایی را گزارش دهند تا پی گیری های لازم انجام گیرد.

وی در رابطه با فعالیت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در نوروز بیان کرد: ۲۸ پایگاه اورژانس جاده ای و ۲۵ پایگاه شهری با بیش از ۴۰۰ نیرو شامل پزشک ، پرستار و تکنسین های فوریت های پزشکی برای ارایه خدمات فعال است.

برزیگر با بیان این که اکیپ های اورژانس ۱۱۵ در ساعات پرتردد در مناطق از پیش تعیین شده مستقر خواهند شد ، تصریح کرد : تلفن ۱۱۵ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سووالات و ارایه مشاوره پزشکی است.

وی ادامه داد: پزشکان، پرستاران و کادر درمانی هم به صورت شبانه روزی در ۲۲ بیمارستان دولتی و ۹ بیمارستان خصوصی استان گیلان آماده خدمات رسانی به هم استانی ها و مسافران نوروزی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان سالی پر از سلامتی را برای هموطنان و مسافران نوروزی آرزو کرد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی