گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 18, 2016 کد خبر : 47043 خبر ها

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

۴۵۰۰ بازرسی از تاسیسات گردشگری گیلان

۴۵۰۰ بازرسی از تاسیسات گردشگری گیلان

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از ۴ هزار و ۵۰۰ بازرسی از تاسیسات گردشگری استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

رضا علیزاده عصر امروز در جریان بازدید از موزه میراث روستایی گیلان با اشاره به اینکه خدمات تسهیلات سفر امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در استان ارائه می‌شود اظهار کرد: از ۲۴ اسفند ماه جاری طرح «نوروزگاه» در گیلان آغاز شده است.

وی به تعویض پرچم جمهوری اسلامی ایران در خانه میرزا کوچک جنگلی اشاره کرد و افزود: از تمبر میرزا کوچک جنگلی رونمایی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه رونمایی جدید از آداب و سنت‌های نوروزی از رویکردهای این سازمان است، تصریح کرد: آیین نوروزی توانسته ماندگاری خود را حفظ کند.

علیزاده از برگزاری آیین‌های بومی محلی گیلان در نوروز سال ۹۵ خبر داد و بیان کرد: کتاب «نوروز گیلان» در استان رونمایی شده است.

وی، گیلان را مقصد سفر بسیاری از گردشگران در ایام نوروز عنوان کرد و گفت: ۲۵ اسفند ماه جاری مانور خدمات جاده‌ای استان در مقر نیروی انتظامی گیلان برگزار شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۴۰۰ واحد گردشگری با ۲۲ هزار تخت آماده استقبال از مهمانان نوروزی در استان است، خاطر نشان کرد: تعداد ۳۹۹ مدرسه آماده پذیرش فرهنگیان در نقاط مختلف گیلان است.

علیزاده به امکان پذیرش روزانه ۷۲۱ هزار نفر مسافر در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در عرضه خدمات عمومی از طریق مجامع صنفی نگرانی نداریم ضمن اینکه سوخت به اندازه کافی در استان ذخیره‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از تاسیسات گردشگری گیلان از ابتدای امسال تاکنون انجام شده است، اظهار کرد: نوروز امسال طرح «گیلان مطهر» در حوزه نیروی انتظامی اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اجرای طرح مذکور را در راستای پایبندی به ارزش‌ها و هنجارها عنوان کرد و افزود: طرح «ترنم نسیم» به منظور برپایی خیمه‌های نماز از دیگر برنامه‌های اجرایی در استان است.

علیزاده از راه‌اندازی ۱۱۷ مرکز اطلاع‌رسانی در نقاط مختلف گیلان خبر داد و بیان کرد: در حوزه خدمات حمل و نقل عمومی استان نگرانی نداریم./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد