گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 24, 2016 کد خبر : 45323 خبر ها

اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان برگزار می شود

اولین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان برگزار می شود

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان از برگزاری اولین کنگره ملی هشت هزار شهید استان در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

سردار محمد عبدالله پور روز یکشنبه در نشستی با نمایندگان رسانه های گروهی گفت: پس از ۱۴سال از برگزاری کنگره ملی شهدا در راستای ترویج فرهنگ شهید و شهادت در اردیبهشت ماه سال ۹۵ اولین کنگره ملی هشت هزار شهید استان با حضور شخصیت های ملی و کشوری و بیش از یک هزار میهمان خارج استانی در شهر رشت برگزار می شود.

وی افزود: در این رابطه تاکنون چند کار مهم از جمله تشکیل شورای عالی سیاست گذاری با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان با مسئولیت استاندار و با دبیرکلی سپاه قدس گیلان راه اندازی شده است .

وی اظهارداشت: کمیته های برگزاری اصلی کنگره ، کمیته یادمان مهندسان پارک موزه ، کمیته فرهنگی و هنری ، کمیته پشتیبانی فنی و ارتباطات ، کمیته برنامه و بودجه ، کمیته ورزش و جوانان و کمیته جمع آوری یادمان های این کنگره ملی نیز شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تصاویر بیش از پنج هزار شهید در شهرهای مختلف استان نصب و در حوزه کتاب هم ۱۸۰جلد کتاب در خصوص شهداء نشر پیدا کرده است.

سردار عبدالله پور با اشاره به اینکه این کنگره با شرکت و همکاری همه اقشار و خانواده های شهدای استان برگزاری می شود گفت: قبل از آغاز این کنگره برنامه های خاصی از جمله تقدیر از بیش از ۴۰۰ زن رزمنده گیلانی دوران دفاع مقدس و نقش بی بدیل جهادسازندگی و کار مهندسی این سنگر سازان بی سنگر با محوریت شهید بهرام گل آور تدارک دیده شده است.

وی جمع آوری آثار شهدا را یکی از وظایف این کنگره دانست و افزود: تاکنون ۷۵درصد آثار شهدای استان گیلان جمع آوری شده است و چهاربرنامه محوری نقش زن در دفاع مقدس ، اجلاسیه نقش فرهنگیان با تقدیر از نقش ۱۵۰معلم شهید و ۸۰۰ دانش آموز شهید نیز قبل از برگزاری آن انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای احیای ارزشهای دفاع مقدس برنامه تلویزیونی مجموعه قدسیان بیش از ۱۳سال از صدا و سیمای استان گیلان در حال پخش است و تندیس ۹ سردار در ۱۶شهرستان گیلان نیز نصب شده است.

وی برگزاری کنگره دو هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان رشت در ۱۹بهمن ، رونمای از تندیس کنگره هشت هزار شهید، رونمایی از ۱۰جلدکتاب ، رونمایی از پوستر اولین کنگره شهدای استان گیلان در ۱۶شهرستان را از دیگر کارهای در دست اقدام دست اندرکاران کنگره هشت هزارشهید در ایام دهه فجر امسال ذکر کرد.

حسین داداشی مسوول امور شهرستان های کنگره هشت هزار شهید گیلان نیز در این مراسم اظهارداشت: در آستانه دهه فجر کاروان خبری دهه فجر انقلاب اسلامی در گیلان از ابتدای دیماه فعالیت خود را آغاز کرده که در اولین گام اعضای این گروه با نماینده ولی فقیه در گیلان و سپس با خانواده های شهدا دیدار کرده اند.

وی افزود: ۲۰۰ خبرنگار کاروان خبری دهه فجر گیلان را همراهی می کنند که این خبرنگاران در آینده فعالیت های دهه فجر و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و هچنین اخبار مربوط به کنگره ملی هشت هزار شهید استان گیلان را نیز پوشش خواهند داد.

وی تصریح کرد: با فعالیت ۲۴۰ نشریه مکتوب و الکترونیک قابلیت و ظرفیت بالایی در استان برای انجام کارهای رسانه های وجود دارد که این رسانه ها بیشترین اثرگذاری را می توانند در رابطه با فرهنگ شهید و شهادت داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد