جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
مرداد ۳۱, ۱۳۹۵ کد خبر : 51469 خبر ها

حسب قوانین و مقررات با همه توان در خدمت بازنشستگان هستیم

حسب قوانین و مقررات با همه توان در خدمت بازنشستگان هستیم

گیلانیان : عظیم بلبل آبادی ، مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان طی نشستی با حضور غلامعلی جعفرزاده ، نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی و جمعی از بازنشستگان مسایل و مشکلات بازنشستگان صنعت برق گیلان  در محل کانون مورد بررسی قرار گرفت .

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به بازنشستگان گفت: این عزیزان سالیان سال در شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان زحمت کشیدند و باید قدردان تلاش های آنان باشیم.

وی افزود : حسب قوانین و مقررات با همه توان در خدمت بازنشستگان هستیم، چون آنان به حمایت و توجه  ویژه نیاز دارند.

مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به رویکردجدید شرکت اشاره کرد و افزود: در یک سال اخیر که در خدمت عزیزان  هستیم همه همکاران شاهد تحول رویکرد شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان در این مقوله هستند.

مهندس بلبل آبادی اضافه کرد : بر اساس  رویکرد  جدید، ۴۰۰  نفر  از همکاران  قرار داد کار معین که بیش از ۱۲ تا ۱۳ سال از بعضی از امکانات  بهره مند نبودند ، برای  اولین بار از سال گذشته مانند سایرهمکاران از هزینه های  سفر ، ارزاق ماه مبارک رمضان  و پاداش های دیگر بهره مند شدند.

وی خاطر نشان کرد :  حسب  مقررات  و ضوابط ، هیچگونه  کم کاری  و کوتاهی  دراین  دوره  وجود ندارد و در مباحث مطروحه بازنشستگان  از جمله  دندانپزشکی ، چشم پزشکی و تحت پوشش قرار دادن آنها در بیمه تکمیلی همانند شاغلین انشاء الله با استفاده و کمک گرفتن از قوانین و مقررات، مشکلات  آنان را برطرف  خواهیم کرد.

مهندس پلا سعیدی  به نمایندگی  از بازنشستگان  صنعت برق گیلان از حضور مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و نماینده مردم رشت  در مجلس  شورای  اسلامی در جمع بازنشستگان تشکر و قدر دانی کرد و افزود : ۵۸۰ نفر از بازنشستگان برق گیلان خواستار توجه و رسیدگی به مشکلات  خود هستند.

وی اضافه کرد: مشکلات بازنشستگان  برق منطقه ای گیلان در هنگام بازنشستگی ، بدون شناخت از وضعیت کاری  همکاران  از نظام  رتبه ای  به نظام پایه  و گروه  اعمال  شد و مشکلاتی را به وجود آورد.

مهندس پلا سعیدی یادآور شد : در زمان اشتغال به عنوان کارکنان خدمات کشوری ۵/۸ درصد حق بیمه  از حقوق  ما کم شد ولی  از همه همکاران  تحت پوشش  تامین اجتماعی ۷ درصد کم می شد.

وی افزود :  در زمان  بازنشستگی  میزان  دریافتی  های  این  دو گروه  اختلاف  فاخشی دارد.

وی آنگاه  به نمونه ای بارز از این موارد اشاره کرد و گفت : ۲ نفر از همکاران اپراتور که یکی  ازآنها هم اکنون  در جلسه  حضور دارند هر دو نفر  در یک پست با هم  کار  می کردند اما یکی  تامین  اجتماعی  و دیگری تحت پوشش  خدمات  کشوری  بود ، متاسفانه خدمات کشوری هم اکنون ۲/۱ حتی ۳/۱ تامین اجتماعی حقوق و مزایای  بازنشستگی  منظور شده است  و میزان اختلاف  دریافتی ها بسیار زیاد و جای  تامل دارد.

وی در بخشی  دیگر  از سخنان  خود خواستار  حمایت  از مهندس بلبل آبادی  مدیر عامل  شرکت  سهامی برق منطقه ای گیلان شد و گفت : در اخذ مجوزهای  لازم برای پرداخت های جزئی از  مدیر عامل  برق گیلان حمایت شود تا بازنشستگان  صنعت  برق گیلان نیز بتوانند از مزایای  مناسبت  های ویژه  مانند  روز صنعت برق – روز پدر – روز مادر- حق سفر و حق زن و … همانند کارکنان شاغل بهره  مند شوند .

سماکچی یکی دیگر از بازنشستگان  صنعت برق گیلان  با تاکید  بر خواسته های   به حق  بازنشستگان  با اشاره به قانون  خدمات  کشوری  گفت : قانون  خدمات  کشوری از سال  ۱۳۸۶ به تصویب  رسیده است.  اجرای  این قانون باعث می شود  که ۵۰ درصد  از مشکلات بازنشستگان  حل شود.

مهندس جعفر زاده  نماینده مردم رشت در مجلس  شورای اسلامی  در جمع  بازنشستگان  صنعت برق گیلان گفت : بازنشستگان سرمایه های  کشور  هستند و همه ما  وظیفه داریم  که در کاهش  مشکلات مردم  از جمله بازنشستگان  تلاش  کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل برق گیلان را دلسوز و توانمند  و عاشق خدمت به مردم خواند و گفت : مهندس بلبل آبادی  دلسوز تر از من است و هر جا که نیاز باشد  برای خدمت  به مردم اقدام خواهد کرد.

وی افزود: در ارائه  خدمات به مردم  و بازنشستگان هر زمان مشکلی داشته باشند به عنوان نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات کمک خواهم کرد.

مهندس غلامعلی جعفر زاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به بازنشستگان صنعت برق گیلان گفت : تغییر وضعیت حقوقی و نظام حقوقی باعث خسران شما شده است لذا برای پیگیری و اخذ نتایج لازم باید ۲ اقدام اساسی انجام دهید.

۱-  همه موارد مطروحه به صورت فنی و حقوقی با مستندات لازم مکتوب شود.

۲- مجموعه اقدامات و پیگیریها اعم از مکاتبات و مصوبات و احکام و نتایج  آنها به صورت مستند جمع آوری شود.

وی اضافه کرد : مجموعه خواسته های شما را به صورت  فنی و حقوقی همراه با مدارک مستند در کمیسیون مربوطه ارائه خواهم داد و در نهایت در کوتاهترین زمان ممکن نتایج پیگیری و پاسخ های مذکور را ارائه خواهم داد و انشاء الله مشکلات کاهش پیدا می کند.

علی محمدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل کانون بازنشستگان صنعت برق گیلان با تاکید بر رفع مشکلات و تحقق خواسته های به حق بازنشستگان از حضور گرم و صمیمی مهندس بلبل آبادی مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان و مهندس جعفر زاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای   اسلامی در جمع بازنشستگان تشکر و قدردانی  کرد.

وی افزود : مهندس بلبل آبادی ، مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با اقدامات اساسی و مفید خود بارقه امیدی در کارکنان شاغل و بازنشستگان  به وجود آورده است.

 وی اضافه کرد :  مهندس جعفر زاده ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی  نیز با حضور در بین مردم و بررسی مسایل و مشکلات آنان  به عنوان  مرد عمل، تلاش های چشمگیری  داشته و دارد ./ منبع : روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش