گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
دسامبر 16, 2015 کد خبر : 44052 خبر ها

مدیرکل منابع طبیعی گیلان:

۵۶۴ هکتار عرصه‌های ملی به منابع طبیعی گیلان بازگردانده شد

۵۶۴ هکتار عرصه‌های ملی به منابع طبیعی گیلان بازگردانده شد

گیلانیان : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: تاکنون ۵۶۴ هکتار اراضی ملی و عرصه‌های منابع طبیعی گیلان که در تصرف سودجویان بود، آزادسازی و به منابع طبیعی استان بازگردانده شده‌است.

داود زارع ظهر امروز در همایش همیاری دهیاران در حفاظت از منابع طبیعی در سالن شهید باهنر اداره آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: در راستای فرمایش‌های مقام معظم رهبری در زمینه حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، با حضور مردم در بحث عملکرد فعالیت منابع طبیعی نظرسنجی می‌شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با حضور دهیاران در عرصه‌های منابع طبیعی شاهد توسعه فضای سبز در استان باشیم، افزود: حضور فعال مردم و مشارکت آنها در حفظ منابع طبیعی مهم است.

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری گیلان حفاظت و صیانت از انفال الهی را مهم‌ترین هدف این نهاد عنوان کرد و گفت: موضوع حریق، قاچاق چوب، تخریب و تجاوز عرصه‌های منابع طبیعی و قطع بی‌رویه درختان منابع طبیعی و… از جمله موارد مهم در همایش مذکور است.

وی با اشاره به اینکه همایش مذکور با حضور ۱۵۰ دهیار بخش مرکزی و رودبنه لاهیجان برگزار شده و بسیار موثر بوده‌است، ادامه داد: امیدواریم با توجه به استقبال دهیاران، در امر صیانت از عرصه‌های منابع طبیعی بیش از گذشته موفقیت حاصل شود.

زارع از آزادسازی ۵۶۴ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی و ملی گیلان که مورد تصرف اشخاص قرار گرفته‌بود، خبر داد و یادآور شد: این مقدار اراضی تاکنون رفع تصرف و به منابع طبیعی بازگردانده شده‌است.

وی به تاثیرگذاری حضور دهیاران در روستاها اشاره کرد و متذکر شد: حضور دهیاران موجب شده تا حدود ۲ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی را به صورت مشارکتی با گونه‌های مثمر جنگل‌کاری کنیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان توسعه جنگل‌ها را از برنامه‌های مهم این اداره کل با مشارکت دهیاران و مردم عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد