گیلانیان
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ Friday, 18 October , 2019
خرداد ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 67077 خبر ها گفت و گو

۵۹۰ طرح در قالب طرح تکاپو در گیلان تصویب شد

۵۹۰ طرح در قالب طرح تکاپو در گیلان تصویب شد

گیلانیان : مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: تاکنون ۵۹۰ طرح اشتغال فراگیر و روستایی در قالب طرح تکاپو (توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار وضع موجود) با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان در استان تصویب شده است.

عبدالله سلمان نژاد روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۲۰۰ طرح در قالب اشتغال فراگیر با اعتباری معادل ۶۱ میلیارد تومان و ۳۹۰ طرح با اعتبار ۵۷ میلیارد تومان در قالب اشتغال روستایی مصوب شده است.

وی با اشاره به معرفی متقاضیان ۲۰۰ طرح اشتغال فراگیر به بانک های عامل اظهار داشت: افزون بر ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب طرح تکاپو به گیلان اختصاص یافته که ۳۰۸ میلیارد تومان مربوط به اشتغال روستایی و ۵۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز مربوط به اشتغال فراگیر می باشد.

وی با یادآوری اینکه متقاضیان تسهیلات طرح های اشتغال فراگیر و روستایی در قالب سامانه کارا ثبت نام می کنند، ادامه داد: اشتغال فراگیر مربوط به شهرها و اشتغال روستایی مربوط به شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و روستاهاست و تاکنون حدود ۱۰ هزار نفر در گیلان در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که در حال بررسی است.

سلمان نژاد گفت: بهتر است متقاضی قبل از ثبت نام، مطالعات و بررسی های لازم را انجام دهد تا از مشمول شدن خود در این طرح مطمئن شوند.

وی بیشترین رسته فعالیت ها را در گیلان ۱۲ رسته شامل شالی کوبی ، زیتون، خدمات فنی و کشاورزی ، خدمات بازرگانی ، تولید و فرآوری چای ، آبزی پروری، گردشگری ، صنایع دستی ، مواد غذایی ، بسته بندی ، طیور، فناوری و اطلاعات عنوان و اضافه کرد: متقاضیان بایستی برای اطمینان از اینکه طرحشان جزو این تسهیلات قرار می گیرد، طرح های خود را با چهار دستگاه صنعت، معدن، تجارت، جهاد کشاورزی، شیلات و میراث فرهنگی هماهنگ کنند.

به گفته سلمان نژاد، در این طرح ، نخستین گام شناسایی ظرفیت ها و رسته فعالیت ها که بیشترین اشتغال را در یک منطقه به خود اختصاص داده اند، می باشد و سپس بایستی زنجیره ارزش مشخص شود و شکاف ها شناسایی و در مرحله پایانی دولت برای پر کردن شکاف این زنجیره تسهیلات می دهد .

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ، زنجیره اشتغال از تولید تا عرضه کامل نیست و در جاهایی شکاف هایی وجود دارد و این امر موجب می شود که نه تنها اشتغال هایی که ایجاد می شود ، پایدار نباشد، بلکه بهره وری هم پایین می آید.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: وزارت تعاون در گذشته برای ایجاد یک شغل تسهیلات می داد اما امروز و در این طرح برای پر کردن شکاف ها ، از بین بردن سرعت گیرها و موانع در مسیر توسعه بمنظور اشتغال پایدار تسهیلات ارائه می دهد./ منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

برنج باکیفیت گیلان برند مشخصی ندارد

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz