گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
آوریل 4, 2015 کد خبر : 35861 خبر ها

۶ میلیون و ۳۰۸ هزار گردشگر تعطیلات نوروز در استان اقامت داشتند.

۶ میلیون و ۳۰۸ هزار گردشگر تعطیلات نوروز در استان اقامت داشتند.

گیلانیان :دکتر نجفی امروز گفت : اقامت این گردشگران حدود یک درصد بیش‌تر از مدت مشابه سال گذشته است..

وی خاطر نشان کرد : به دلیل بارش متناوب باران و سرمای هوا در چند روز از تعطیلات آمار اقامت گردشگران در مقایسه با مدت مشابه پارسال تفاوت چندانی ندارد .

استاندار گیلان با اشاره به آماده کردن حدود هزار هتل، اماکن اقامتی و مسافر کاشانه و ۳۸۹ مدرسه برای پذیرایی از گردشگران نوروزی گفت : همچنین ضریب اشغال مراکز اقامتی ثابت استان نیز ۹۰ درصد بود که آمار بسیار خوبی برای این مراکز است.

وی افزود : همچنین در نوروز امسال هزار و ۳۷۴ گردشگر خارجی در گیلان اقامت کردند که چهار و نیم درصد بیش‌تر از سال گذشته است.

استاندار گیلان ادامه داد : بازدید گردشگران از موزه‌ها و اماکن تاریخی نیز۴۰۹ هزار و ۷۴۲ نفر بود که حدود ۵ درصد رشد داشته است.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : ضریب اشغال مناسب مراکز اقامتی به همراه افزایش ورود گردشگران خارجی و بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی نشان دهنده‌ی جهت گرفتن گردشگری گیلان به سمت گردشگری اقتصادی و درآمدزا است که انشاء ا… با تقویت زیر ساخت‌ها این رویکرد گسترش می‌یابد.

وی با بیان اینکه گیلان، مازندران ، قم ، اصفهان ، فارس و خراسان رضوی در نوروز امسال جزء پرترددترین استانهای کشور بودند گفت : به رغم افزایش یک درصدی ورودی خودرو به گیلان، میزان کشته شدگان تصادفات جاده‌ای در استان ۱۸ درصد کاهش یافته است .

وی افزود : این در حالیست که آمار  کشوری تلفات جاده ای در تعطیلات امسال بطور میانگین ۱۲ درصدکمتر از  تعطیلات نوروزی سال گذشته می باشد .

استاندار گیلان با اشاره به ورود یک میلیون و ۷۰ هزار خودرو گفت : براساس آمار پزشکی قانونی از بیست و پنجم اسفند ماه تا پانزدهم فروردین ،  ۲۷ نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند که این آمار ۶ نفر کمتر از مدت مشابه پارسال است.

دکتر نجفی همچنین از زحمات اعضای ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر، صدا و سیما و رسانه‌ها که در تعطیلات نوروز برای خدمت رسانی به مردم پرتلاش ظاهر شدند قدردانی کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی