گیلانیان
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ Monday, 22 July , 2019
شهریور ۲۸, ۱۳۹۶ کد خبر : 62307 خبر ها

ذبیح‌الله نیک فر لیالستانی :

۶ میلیارد ۲۶۰ میلیون تومان بودجه برای بیمارستان‌های گیلان معلوم نیست کجا هزینه شده است

۶ میلیارد ۲۶۰ میلیون تومان بودجه برای بیمارستان‌های گیلان معلوم نیست کجا هزینه شده است

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سال گذشته وزارت بهداشت مبلغی بالغ‌بر ۶ میلیارد ۲۶۰ میلیون تومان را برای تجهیزات بیمارستانی گیلان تخصیص داد گفت: این بودجه جهت ایجاد ۱۲ تخت بیمارستانی در لاهیجان، ۱۲ تخت در انزلی و ۳۶ تخت در بیمارستان رازی رشت اختصاص داده‌شده بود.

ذبیح‌الله نیک فر لیالستانی امروز در نشست خبری بابیان اینکه کاهش بیماری سرطان در سطح جامعه جزء برنامه‌های کمیسیون بهداشت و درمان است اظهار کرد: کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون کشاورزی برنامه داشته که غذاهای ارگانیک را به سفره‌های مردم ببرد زیرا که دلایل عمده بیماری سرطان سموم کشاورزی است.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص داده‌شده به گیلان افزود: بیماری سرطان با توجه به اینکه هزینه‌های فراوانی دارد در سال گذشته وزیر بهداشت قولی داد که جزء بیمه‌های تکمیلی قرار بگیرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال گذشته وزارت بهداشت مبلغی بالغ‌بر ۶ میلیارد ۲۶۰ میلیون تومان را برای ایجاد ۱۲ تخت بیمارستانی در لاهیجان ۱۲، تخت در انزلی و ۳۶ تخت در بیمارستان رازی رشت اختصاص داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه امروز نه آثاری از این پول تخصیص داده‌شده مانده و نه اقداماتی که باید انجام می‌گرفت دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال پیگیری وضعیت پول اختصاص داده‌شده به گیلان هستیم افزود: با وزیر و مسئولان استان هماهنگی گردیم که از این اقدامات پیشگیری شود و تمام پول‌های تخصیص داده‌شده خود را در درمان صرف می‌کنند.

نیک فر تأکید کرد: این پول تخصیص داده‌شده به گیلان امید مردم بود اما متأسفانه این اقدامات انجام نگرفت و حتی نمی‌دانیم که این پول کجا هزینه شده است و اگر این پول درجایی دیگر هزینه شده باید مسئولان وقت پاسخگو باشند.

وی بابیان اینکه سطح یک اقدامات پزشکی در استان‌های دیگر ایجادشده گفت: استان‌های دیگر در حال آوردن امکانات مدرن هستند اما استان ما هنوز فضای فیزیکی کار را برای آوردن امکانات ایجاد نکرده است و حتی هنوز در سطح یک اقداماتی انجام نگرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متأسفانه بعضی از بیماران را در بعضی از بیمارستان‌های تخصصی مانند بیمارستان حشمت رشت، به بخش خصوصی معرفی می‌کنند که باید با آن‌ها برخورد شود.

وی بابیان اینکه مسئولان بیمارستان‌ها و مسئولان استان باید این مسئله را پیگیری کنند گفت: باید این مشکل برطرف شود تا حق مردم ضایع نشود چرا اقداماتی که درآمدزا هست باید به بخش خصوصی برود درحالی‌که در بیمارستان‌های دولتی که با هزینه کمتر هست این درمان صورت نگیرد و باید با افراد متخلف برخورد شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر :

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz