گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
سپتامبر 19, 2012 کد خبر : 12623 خبر ها

رئیس سازمان چای کشور خبر داد:

۶۰ کارخانه چای در حال خرید تضمینی برگ سبز چای

۶۰ کارخانه چای در حال خرید تضمینی برگ سبز چای

رئیس سازمان چای کشور گفت: برداشت چین چهارم چای در استانهای شمالی آغاز شده است.

گیلانیان : علی محرر با اشاره به اینکه در سالجاری ۱۶۵ واحد چایسازی با سازمان چای قرارداد دارند، گفت: در حال حاضر ۶۰ واحد چایسازی مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای بوده و با توجه به اینکه برداشت چین چهارم یا همان چین پائیزه از اوایل مهرماه شروع و تا پایان مهرماه ادامه دارد، قطعا در روزهای آتی شاهد تدریجی بازگشایی کارخانجات چایسازی خواهیم بود.

وی همچنین به جلسه هفته گذشته ستاد راهبردی چای با حضور استاندار و اعضای مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: در این نشست، برنامه راهبردی محصول چای در قالب ساماندهی مدیریت تولید و بازرگانی چای ارائه شد.

رئیس سازمان چای کشور افزود: در برنامه راهبردی ارائه شده به قیمت پیشنهادی برگ سبز چای، طرح بهزراعی باغات چای، جوان سازی بوته های با رده چای کشور و همچنین نوسازی و بهسازی واحدهای فرآوری و بسته بندی محصول چای با نظر کارشناسی تاکید شده است.

وی یادآور شد: تاکنون کلیه طرح های مربوط به بهبود وضعیت چای حول دو بخش باغ و صنعت بود و بخش بازرگانی چای کمتر مورد توجه قرار می گرفت اما با توجه به وظایف محوله به سازمان چای در بسته ارائه شده، ساماندهی مدیریت تولید و بازرگانی چای مورد توجه قرار گرفته است.

محرر ادامه داد: بر همین اساس اهتمام به سه بخش باغی، صنعت و بازرگانی در راستای ارتقای کمی و کیفی تولید، زمینه مناسبی را برای مصرف چای تولید داخل و کنترل واردات چای طی هماهنگی با تشکل های ذیربط در مدت پنج سال فراهم می آورد.

محرر خاطرنشان کرد: در سالجاری تاکنون بیش از ۹۳ هزار تن برگ سبز چای به صورت تضمینی از کشاورزان چایکار استان های شمالی خریداری شده که از این میزان ۲۴ هزار و ۸۲۱ تن درجه یک و ۶۸ هزار و ۳۳۷ تن درجه دو است.

وی افزود: از این میزان برگ سبز خریداری شده تاکنون ۲۷ درصد درجه یک و ۷۳ درصد درجه دو بوده است.

رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: از این میزان برگ سبز خریداری شده مقدار ۲۱ هزار و ۳۵ تن چای خشک از سوی کارخانجات چایسازی تولید شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی