گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
آگوست 14, 2013 کد خبر : 21029 خبر ها

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان:

۷ مرکز در گیلان مجهز به دستگاه MRI هستند

۷ مرکز در گیلان مجهز به دستگاه MRI هستند

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از افزایش تعداد دستگاه های MRI از ۳ دستگاه در سال ۸۴ به ۷ دستگاه در استان در سال ۹۲ خبر داد و افزود: افزایش CTSCAN از یک دستگاه در سال ۸۴ به ۱۱ دستگاه در حال حاضر رسیده است

حسن بهبودی از ارتقای اورژانس بیمارستانها و اورژانس پیش بیمارستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: توسعه بخش های ویژه ICU- CCU  در شهرستانها و افزایش تعداد تخت های ویژه و ارتقای کیفیت تخت های بیمارستانی یکی زا شاخص های توسعه و پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی استان است.

وی تصریح کرد: اورژانس ها بدلیل کیفیت و حضور متخصصین مجرب در بیمارستانهای پورسینا، حشمت و رازی در طول سالیان اخیر کیفیت خوبی یافته است.

بهبودی ارتقای علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی را یکی دیگر از شاخص هیا پیشرفت این دانشگاه دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر ۳۶۱عضو هیئت علمی دارد.

وی تعداد تخت ICU دربیمارستان های استان را ۱۳۶ تخت برشمرد و تصریح کرد: این خود شاخص بسیار بزرگی در توسعه بیمارستانها است.

بهبودی افزود: ۴۲ تخت همودیالیز در بیمارستان رازی رشت فعال است.

وی با اشاره به راه اندازی اولین مرکز IVF برای اولین بار در بخش های دولتی استان خبر داد و گفت: این مرکز در بیمارستان الزهرا (س) قرار دارد  تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر تحت درمان نازایی در این مرکز قرار گرفته اند.

بهبودی تجهیز مراکز آموزشی و درمانی استان به دستگاههای تخصصی را یکی دیگر از اقدامات موثر این دانشگاه برشمرد و یادآور شد: بیش از ۹۸ درصد جراحی ها و پیوندها در استان صورت می گیرد.

وی از افزایش تعداد دستگاه های MRI از ۳ دستگاه در سال ۸۴ به ۷ دستگاه در استان در سال ۹۲ خبر داد و افزود: افزایش CTSCAN از یک دستگاه در سال ۸۴ به ۱۱ دستگاه در حال حاضر رسیده است./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی