گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آوریل 27, 2014 کد خبر : 26684 خبر ها

۷ میلیارد تومان در راستای اجرای طرح جامع صید و صیادی دریای خزر هزینه شد

۷ میلیارد تومان در راستای اجرای طرح جامع صید و صیادی دریای خزر هزینه شد

گیلانیان : مدیرکل شیلات گیلان گفت: در راستای اجرای طرح جامع صید و صیادی دریای خزر تاکنون هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حجت سعیدی ظهر یکشنبه در جمع کارشناسان شیلات استان با بیان اینکه طرح جامع صید و صیادی دریای خزر مصوبه سال ۱۳۸۷ است، افزود: این طرح از سال ۱۳۹۰ در استان به مرحله اجرا در آمد.

وی اظهارداشت: تاکنون ۴۰۰ نفر در قالب پنج شرکت از شرکت های تعاونی صیادی پره که در سطح استان تعطیل بودند، مشمول این طرح شده اند.

مدیرکل شیلات گیلان گفت: در راستای اجرای این طرح تاکنون بیش از هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود: اهمیت شیلات نه تنها بدلیل سهم مهمی که آبزیان در تامین غذای مصرفی جامعه دارند بلکه به دلیل نقش مهمی که در پایداری اکو سیستم ایفا می کند روز بروز در حال گسترش است.

سعیدی اظهارداشت: شیلات نقش مهمی را در تامین غذا، اشتغال، ارزآوری و توسعه روستایی دارد.

وی اذعان داشت: در بخش صید و آبزی پروری ضرورت حفظ و حراست از ذخائر ارزشمند دریایی و منابع آب های داخلی همواره باید مورد توجه باشد.

مدیرکل شیلات گیلان در ادامه بر ضرورت جلوگیری از صید بی رویه در دریا، رودخانه ها، گسترش، حفظ زیستگاه های طبیعی آبزیان، شناسایی، مطالعه و توسعه اراضی مستعد پرورش آبزیان، افزایش بهره برداری از طریق افزایش راندمان تولید در واحد سطح، توسعه روش های نوین پرورش از جمله پرورش ماهی در قفس با هدف حفظ منابع آبزی و بازسازی ذخایر تاکید کرد.

وی همچنین یادآورشد: از دیگر راهکارها می توان به افزایش کیفیت برداشت، حمل و نقل و سردسازی و عمل آوری و ایجاد صنایع جانبی، کاربردی کردن تحقیقات آبزیان با هدف توسعه آبزی پروری و بهبود تغذیه و بهداشت آبزیان و اصلاح ژنتیکی، توسعه صادرات و بازاریابی و توجه به خواسته های بازار و بهبود فرآورده های آبزیان، آموزش مستمر آبزی پروران و ترویج تکنولوژی صید و آبزیان و فراهم کردن زمینه های سرمایه گذاری در صنعت شیلات از طریق منابع بانکی و جذب سرمایه گذاران را نام برد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی