گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
می 2, 2015 کد خبر : 36793 خبر ها

نماینده لنگرود:

۷۰ درصد نمایندگان در تصویب قوانین نقشی ندارند

۷۰ درصد نمایندگان در تصویب قوانین نقشی ندارند

گیلانیان : نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق طرح استانی شدن انتخابات با بیان اینکه وظیفه اصلی نمایندگان مجلس قانونگذاری و نظارت است، گفت: ۶۰ درصد از قوانین مجلس اصلاح قانون است و ۷۰ درصد نمایندگان در تصویب قوانین نقشی ندارند.

مهرداد لاهوتی عصر جمعه در برنامه تلویزیونی مناظره با موضوع استانی شدن مجلس افزود: بر اساس اصل ۸۴ قانون اساسی نماینده هر شهرستان نماینده همه ملت ایران است و همه مردم ایران از این قانون بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: اما در حال حاضر نمایندگان به جهت نگاه محلی که انتخاب می شوند وقت خود را بیشتر به امتیاز گرفتن حوزه انتخاباتی خود صرف می کند.

لاهوتی با بیان اینکه در هر حوزه انتخابیه، نماینده حوزه انتخابیه نماینده همان حوزه نیز است و علاوه بر آن از استان نیز می تواند رای بگیرد و چه بسا مردم شهر خود فرد در دیگر شهرستانهای استان نیز حضور داشته باشند.

** با این طرح منافع ملی، استانی و منطقه ای را گره می زنیم

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی سه وظیفه اصلی نمایندگان را ملی، استانی و منطقه ای عنوان کرد و گفت: چون با نگاه محلی وارد مجلس می شویم نگاه ملی مغفول می شود. این در حالی است که ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسیر حرکت قوه مجریه را مشخص می کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: هر نماینده ای که لابی و قدرت بیشتری دارد امتیاز بیشتری از مجلس می گیرد؛ در حالی که شهرهایی داریم که حتی یک بیمارستان ندارند و به اندازه مورد نیاز خطوط ریلی نیز نداریم.

نماینده مردم لنگرود با انتقاد از رسیدگی به امور پیش پا افتاده از طرف نمایندگان گفت: بیشتر مراجعات مردمی نادرست است و حتی برای انتقال دانشجو به نماینده مجلس متوسل می شوند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی