گیلانیان
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ Friday, 17 August , 2018
خرداد ۷, ۱۳۹۷ کد خبر : 67160 خبر ها

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان

۷۰ درصد گاز مصرفی در گیلان متعلق به نیروگاه‌ها و صنایع است

۷۰ درصد گاز مصرفی در گیلان متعلق به نیروگاه‌ها و صنایع است

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت:حدود ۷۰ درصد مصرف گاز اردیبهشت در گیلان متعلق به نیروگاه ها و صنایع بوده است.

حسین اکبر از مصرف ۵۲۲ میلیون مترمکعب گاز در اردیبهشت امسال در استان خبر داد و گفت:مصرف گاز در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است که با توجه به جذب بیش از ۵۰ هزار مشترک جدید آماری بسیار مناسب است .

وی ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگی با ۴ میلیون مترمکعب کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۳۵ میلیون مترمکعب در اردیبهشت رسیده است که این مهم نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سراسر استان دارد .

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار کرد:اجرای طرح سفیران انرژی و همکاری شایسته فرمانداری ها، صدا وسیما، رسانه ها و سایر سازمان های تبلیغی در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی سبب این کاهش مصرف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته توسط مشترکین خانگی گاز در استان، شرکت گاز استان گیلان توانست در اردیبهشت امسال با افزایشی ۲۰ میلیون مترمکعبی، ۳۴۹ میلیون مترمکعب گاز به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق نماید و می توان گفت این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کرده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: حدود ۵۷ درصد از مجموع مصرف گاز در استان در اردیبهشت امسال متعلق به بخش نیروگاهی می باشد و بخش های خانگی، صنعتی، حمل و نقل و تجاری هر کدام با ۲۶، ۱۰، ۴ و ۳ درصد در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند .

مهندس اکبر گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت ۹۷ ، پنج بخش مشترکین گاز در استان در حدود یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند نمود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*