گیلانیان
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 31 May , 2020
فوریه 15, 2020 کد خبر : 77109 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان گیلان :

کتاب تاریخ شفاهی «نقش روحانیون گیلان در دفاع مقدس» منتشر می‌شود

کتاب تاریخ شفاهی «نقش روحانیون گیلان در دفاع مقدس» منتشر می‌شود

گیلانیان : مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان گیلان گفت: ۴۰۰ نفر از روحانیون رزمنده و ایثارگر گیلان شناسایی شدند که به‌زودی کتاب تاریخ شفاهی «نقش روحانیون گیلان در دفاع مقدس» منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری پیش از ظهر امروز در همایش «روحانیون رزمنده و ایثارگر استان گیلان» ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(ع) و ولادت امام خمینی(ره) اظهار داشت: امروز نقش برجسته روحانیون و عالمان دین که در سنگر دفاع از دین و در عرصه‌های مختلف با عشق و ارادت حضور پیداکردند و همچنان حضور دارند بر کسی پوشیده نیست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان گیلان با اشاره به چهلمین روز شهادت سردار سرافراز جهان اسلام شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: یاد و خاطره امام(ره) و سردار سرافراز جهان اسلام شهید سلیمانی را گرامی می‌داریم و معتقدیم که روحیه عملگرایی و اخلاص شهید سلیمانی موجب تجلیل مردم از مقام و جایگاه او شد.

تسخیری به روحیه عملگرایی امام(ره) اشاره و بیان کرد: مردم عمل امام(ره) را به وضوح دیدند و ایشان را همراهی کردند تا اینکه انقلاب شکل گرفت و امروز هم مردم عمل رهبر انقلاب را مشاهده می‌کنند و با عشق و ارادت در پیچیده‌ترین و سخت‌ترین شرایط در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کرده و از انقلاب دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه امام(ره) به مردم و همراهی مردم ایمان و باور داشتند و امروز رهبر انقلاب نیز به مردم ایمان و باور دارند خاطرنشان کرد: همه شاهد بودند که مردم گیلان امسال در بدترین شرایط جوی و با وجود برف و سرمای شدید در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن شرکت کردند و عشق و ارادت خود را به انقلاب اسلامی نشان دادند که مایه افتخار است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۴۰۰ نفر از روحانیون رزمنده و ایثارگر استان گیلان در دوران دفاع مقدس شناسایی شدند افزود: استان گیلان دارای ۱۵۲ شهید روحانی است و در میان رزمندگان روحانی گیلان، ۴ آزاده سرافراز و ۲ روحانی اهل سنت نیز از جمله رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس هستند.

تسخیری از تهبه آلبوم عکس شهدای روحانی گیلان خبر داد و بیان داشت: هم‌اکنون ۲۷۱ نفر از روحانیون رزمنده مقیم استان گیلان و بیش از ۱۲۰ نفر نیز در سایر استان‌ها زندگی می‌کنند و ۴ روحانی آزاده داریم البته یکی از روحانیون رزمنده گیلانی نیز در اسارت به شهادت رسید و ۱۳۲ جانباز روحانی نیز شناسایی شدند که بنیاد شهید و امور ایثارگران برای آنان پرونده صادر کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به برخی اقدامات انجام شده افزود: برگزاری نخستین همایش روحانیون رزمنده گیلانی و برپایی نخستین نمایشگاه عکس روحانیون رزمنده گیلانی از جمله اقدامات مهمی است که انجام شد و از روحانیون ایثارگر نیز انتظار داریم که عکس‌ها و خاطرات مربوط به دوران دفاع مقدس خود را برای ما ارسال کنند تا ثبت و ضبط شود.

تسخیری بیان کرد: یک کانال نیز در فضای مجازی ایجاد کردیم تا روحانیون ایثارگر، عکس‌ها، آثار و خاطرات خود را برای ما ارسال کنند تا نخستین کتاب تاریخ شفاهی نقش روحانیون گیلان در دفاع مقدس تدوین و منتشر شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

اسناد دفاع‌ مقدس رزمندگان استان گیلان منتشر می‌شود

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری :

امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم