گیلانیان
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ Saturday, 23 March , 2019
شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 62182 خبر ها

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان :

۸۰ پایگاه در گیلان میزبان جشن عاطفه‌ها

۸۰ پایگاه در گیلان میزبان جشن عاطفه‌ها

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با بیان اینکه ۸۰ پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در نظر گرفته شده است،گفت:سه هزار پاکت برای جمع آوری کمک‌های دانش آموزان در سراسر مدارس استان، توزیع خواهد شد.

علیرضا محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه رسانه‌ها زمینه‌ساز اعتماد و آگاهی بخش افکار عمومی هستند، گفت: مردم حق دارند از عملکرد دستگاه‌های حمایتی مطلع باشند زیرا هرچقدر که مردم نیازهای محرومان را بدانند به همان میزان و چه بسا بیشتر از آن به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کنند .

وی با اشاره به فرارسیدن شروع سال جدید تحصیلی و برگزاری جشن عاطفه ها، افزود: جشن عاطفه‌ها امسال در دو مرحله در مرحله اول ۲۳ و ۲۴  شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود و خیران می توانند کمک‌های خود را به دانش آموزان نیازمند اهداء کنند .

محمدی با اشاره به برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه ها در ۱۹ مهرماه سال جاری اظهار کرد: برای این مرحله از برگزاری جشن عاطفه ها ۸۰ پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در نظر گرفته شده است و سه هزار پاکت هم برای جمع آوری کمک‌های دانش آموزان در سراسر مدارس استان توزیع خواهد شد .

وی سرانه هزینه کرد برای تهیه سبد تحصیلی برای هر دانش آموز را ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت:امیدواریم امسال هم مردم نوعدوست و نیکوکار گیلان با کمک‌های مادی و معنوی خود شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش‌آموزان نیازمند فراهم کنند .

محمدی با اشاره به رویکرد کمیته امداد برای توانمند سازی خانواده‌های نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر، افزود: شناسایی استعدادها و توانمندی های مددجویان و هدایت آنها به سمت ایجاد  اشتغال مولد، نیازمند  تلاش و همت عمومی است و همه ی اقشار اجتماعی بویژه خیران  و نیکوکاران  دراین تلاش سهم دارند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۸۲ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد از خدمات  معیشتی و درمانی بهره‌مند هستند،خاطرنشان کرد: هزار نفر از این سالمندان زمین گیر هستند و ماهیانه مبلغ ۹۰ هزار تومان برای نگهداشت آنان هزینه می‌شود .

وی به طرح پالایش و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت در کمیته امداد اشاره کرد و افزود: اجرای طرح پالایش خانواده های تحت حمایت موجب شد تا خانواده های تحت حمایت از ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار به ۱۰۶ هزار خانوار معادل ۷ درصد کاهش پیدا کنند ..

محمدی به پرداخت هزینه‌های درمانی هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج تحت حمایت در گیلان نیز  اشاره کرد و گفت: ۶۲ هزار نفر زن سرپرست خانوار تحت حمایت هم در گیلان از خدمات معیشتی، اجاره مسکن و درمانی این نهاد بهره مند هستند .

مدیر کمیته امداد گیلان از پرداخت ۱۴۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان وام به شش هزار نفر از مددجویان تحت حمایت در سراسر استان برای ایجاد شغل پرداخت می‌شود .

محمدی مشکلات مسکن، اشتغال، درمان، تحصیل و معیشت خانوارهای تحت حمایت این نهاد را از مشکلات اصلی آنها عنوان کرد و افزود: مشکل مسکن از مشکلات اساسی مددجویان است که برای رفع این مشکل در سال گذشته سه هزار واحد مسکن برای مددجویان گیلانی ساخته شد .

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۲ هزار نفر از دانش آموزان تحت حمایت به اردوهای سراسری اعزام شدند گفت: گیلان هم میزبان دانش آموزان از ۱۶ استان کشور بود که در این اردوها علاوه بر برنامه های تفریحی، دانش آموزان از برنامه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی هم بهره‌مند شدند .

محمدی با اشاره به اینکه هر ماهه مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان صدقه توسط مردم گیلان برای کمک به محرومان پرداخت می شود افزود: این میزان صدقه جمع آوری شده صرف امور جهیزیه، وام قرض الحسنه، تحصیل، مسکن و درمان نیازمندان می‌شود .

مدیرکل کمیته امداد گیلان به افتتاح صندوق امداد ولایت با هدف ترویج سنت قرض الحسنه و کمک به هم نوعان نیازمند اشاره کرد و گفت : صندوق امداد ولایت با رویکرد جلب و جذب مشارکت های مردمی ازطریق سپرده گذاری خیران برای  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت امداد و سایر اقشار نیازمندان تاسیس  شده است .

وی در پایان پرداخت ۲۲ میلیارد تومان وام از طریق صندوق امداد ولایت طی سال گذشته را از اقدامات ارزشمند با مشارکت نیکوکاران عنوان کرد و گفت: تا کنون پنج میلیارد تومان توسط خیران در این صندوق سپرده گذاری شده است که در قالب پرداخت وام‌های قرض الحسنه یک تا پنج میلیون تومانی برای حل برخی مشکلات اساسی نیازمندان اقدام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

اجرای ۱۲۹ پروژه گازرسانی در گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان :

اجرای ۱۲۹ پروژه گازرسانی در گیلان

تخصیص اعتبار ۱۰ میلیاردی برای فرهنگ سازی محیط زیست گیلان

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان :

تخصیص اعتبار ۱۰ میلیاردی برای فرهنگ سازی محیط زیست گیلان

شبکه‌ای قوی جهت نظارت بر بازار کشور وجود ندارد

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر :

شبکه‌ای قوی جهت نظارت بر بازار کشور وجود ندارد

محدودیت ترافیکی نوروز ۹۸ در گیلان اعلام شد

رئیس پلیس راه گیلان خبرداد :

محدودیت ترافیکی نوروز ۹۸ در گیلان اعلام شد

پروژه راه‌آهن آستارا-آستارا تقریباً تعطیل شد

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

پروژه راه‌آهن آستارا-آستارا تقریباً تعطیل شد

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz