شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۵ کد خبر : 48539 خبر ها

۹ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

۹ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

گیلانیان : علی‌اصغر داداش‌پور با اشاره به آغاز فصل تولید کرم ابریشم اظهار کرد: ۳۰ هزار جعبه تخم نوغان برای توزیع در کشور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۴ هزار جعبه تخم نوغان در کشور توزیع شده است، افزود: در گیلان تاکنون ۹ هزار جعبه تخم نوغان توزیع شده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور از نوغانداران خواست جعبه تخم نوغان را به موقع تهیه کنند و گفت: با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی، نوغانداران پرورش کرم ابریشم را هر چه سریع‌تر انجام دهند.

وی قیمت هر جعبه تخم نوغان را ۷ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: این قیمت از ۱۵ سال پیش تاکنون تغییری پیدا نکرده، بنابراین نوغانداران هر چه سریع‌تر نسبت به تهیه جعبه‌های تخم نوغان اقدام کنند تا کار پرورش را به موقع انجام دهند.

داداش‌پور با اشاره به اینکه ۱۰ مرکز در گیلان برای توزیع جعبه‌های تخم نوغان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: مراکز ۱۰گانه توزیع تخم نوغان در رشت، آستانه‌اشرفیه، فومن، شفت، لاهیجان، انزلی، طاهرگوراب و کسما در صومعه‌سرا و شلمان برای توزیع جعبه‌های تخم نوغان فعالیت دارند.

وی با تأکید بر اینکه نوغانداران برای پرورش کرم ابریشم درجه دما را رعایت کنند، یادآور شد: محل پرورش کرم ابریشم باید ضدعفونی شود و بهداشت مورد نظر رعایت شود.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گیلان را به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مناسب از قطب‌های نوغانداری در کشور دانست و متذکر شد: ۵۰ درصد از نوغانداری کشور در گیلان است.

وی ۲۵ تا ۳۰ روز را زمان توزیع تخم نوغان عنوان کرد و یادآور شد: از نوغانداران می‌خواهیم در این مدت زمان برای دریافت تخم نوغان به مراکز مورد نظر مراجعه کنند.

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش