گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶

نماینده مردم بندرانزلی :

۹۰ درصد واردات کالای قاچاق به کشور از مرزهای رسمی انجام می‌شود

گیلانیان : نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی واردات ۹۰ درصد کالای قاچاق به کشور را از مرزهای رسمی نام برد و گفت: گمرک ایران نیازمند سیستم مجهز نظارت و بازرسی کالا و لینک شدن تمامی دستگاه‌های نظارتی کشور با یکدیگر است.

حسن خسته بند ورود کالای قاچاق به کشور را از مبادی قانونی کشور نام برد و اظهار کرد: تا زمانی که جدیت در مقابله با قاچاق صورت نگیرد و تجهیزات نظارتی کامل در گمرک تعبیه نشود نمی‌توان با قاچاق مبارزه کرد.

وی بابیان اینکه نباید همه‌چیز را به قاچاق نسبت داد، افزود: بیشترین ضعف موجود در کشور ورود قاچاق از مرز رسمی کشور است که باید سیستم و امکانات نظارتی و بازرسی به‌صورت کامل محیا شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سیستمی طراحی و نصب شود که تمامی ارتباطات بین گمرک، بازرسی و دستگاه‌های نظارتی را ایجاد کند و قبل از اینکه کالا وارد کشور شود از مبدأ شناسایی و سپس در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه اسکن محصول در مبدأ با اسکن محصول در گمرک باید در سیستم‌های نظارتی گمرکی همخوانی داشته باشد، تصریح کرد: چطور ما می‌توانیم جلیقه‌های انفجاری تروریست‌ها را در یک نقطه‌ای از کشور کشف کنیم اما این تعداد کامیون که محصولات و کالاهای قاچاق را حمل می‌کنند را نمی‌توانیم شناسایی کنیم.

خسته بند بابیان اینکه در حال حاضر برنج، چای، لاستیک و محصولات درشت در مرزهای رسمی کشور قاچاق می‌شوند، افزود: کالاهای کانتینری از مبادی رسمی کشور وارد می‌شوند و اگر ما بخواهیم همه این‌ها را به گردن کوله بران و مرزنشینان بیندازیم بی‌انصافی است.

وی بابیان اینکه تنها ۱۰ درصد کالاهای قاچاق توسط کوله بران، مرزنشینان و منطقه آزاد در خوش‌بینانه‌ترین حالت وارد کشور می‌شود، گفت: ۹۰ درصد واردات کالای قاچاق به کشور توسط مرز قانونی کشور رقم می‌خورد وگرنه چطور ممکن است یک کوله‌بار چندین تن از بار کانتینر را بر دوش خود بگذارد و حمل کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر اینکه کل تجارت در منطقه آزاد که به‌صورت چمدانی است به ۲۵۰ میلیون دلار نمی‌رسد، تصریح کرد: آمارهای موجود در قاچاق کالا از مرزهای رسمی خیلی بیشتر از اعداد و ارقام است و از مجموع کسانیکه قاچاق می‌کنند تعداد اندکی به تور قانون می‌افتند.

نماینده مردم انزلی در خانه ملت با تأکید بر اینکه در داخل گمرک باید تجهیزات روز دنیا را داشته باشیم تا بتوانیم جلوی قاچاق را بگیریم، افزود: باید در ورودی کالا به کشور دستگاه‌ها و تجهیزاتی موجود باشند تا با اسکن کردن محصولات و کالاها، بازرسی و لینک شدن دستگاهی‌های مختلف که سیستم نظارتی کامل را تشکیل می‌دهند جلوی ورود کالای قاچاق به کشور را بگیریم.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار