گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 18, 2014 کد خبر : 27145 خبر ها

۹۰ درصد کالاهای کشور از طریق دریا جابجا می شود

۹۰ درصد کالاهای کشور از طریق دریا جابجا می شود

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد کالاهای کشور از طریق دریا جابجا می شود.

فرهاد منتصر کوهساری ظهر یکشنبه در جلسه بنادر و دریانوردی استان افزود: اهمیت دریا برکسی پوشیده نیست بیش از ۹۰ درصد کالاهای جهان از طریق دریا جابجا می شود.

وی همچنین با بیان اینکه کشور ایران نیز از این قاعده و قانون مستثنی نیست، اظهارداشت: در حال حاضر ۹۰ درصد کالاهای کشور نیز از طریق دریا جابجا می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ” نامگذاری شده است از اینرو صنایع دریانوردی هم نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد.

وی افزود: بنادر و دریانوردی استان برای تحقق شعار امسال و همینطور پیشبرد مفهوم اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی های خوبی انجام داده است.

کوهساری اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای بند (۱) اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست های اقتصاد مقاومتی را در قالب (۲۴) بند ابلاغ فرمودند.

وی اذعان داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی چهار کارگروه کارشناسی برای چهار معاونت سازمان بنادر و دریانوردی استان تشکیل شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بازار خوبی در کشورهای حاشیه دریای خزر وجود دارد، گفت: صدور کالا به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای خزر می تواند تحول اساسی در استان و کشور ایجاد کند.

وی یادآورشد: با شناسایی و مطالعه فرهنگ و رفتار مصرف کنندگان و بازار این کشورها و همینطور توسعه زیر ساخت ها می توان به تحول و رونق اقتصادی در راستای اقتصادی مقاومتی تا چشم انداز ۱۴۰۴ دست یافت./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی