گیلانیان
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ Monday, 21 September , 2020
جولای 29, 2020 کد خبر : 79311 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان افتتاح شد

CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان افتتاح شد

گیلانیان : یک دستگاه CT اسکن در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

عصر امروز چهارشنبه؛ یک دستگاه CT اسکن ۱۶ اسلایس در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان توسط دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بهره‌برداری رسید.

دستگاه CT اسکن یا مقطع‌نگاری رایانه‌ای ازجمله دستگاه‌های تشخیص پزشکی است که اندام‌های مختلف بدن را به‌صورت لایه به لایه تصویربرداری کرده و اندام‌های موردنظر را به جهت کاربردهای تحقیقاتی و ‌درمانی تصویربرداری می‌کند.

برای خرید، استقرار و راه‌اندازی CT اسکن بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان بالغ‌بر پنج میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی صرف شده است.

شهرستان‌های آستارا، رودبار، لاهیجان و رودسر ازجمله بیمارستان‌هایی بوده‌اند که طی کمتر از یک سال اخیر به دنبال پیگیری‌های مستمر و مطالبه گرایانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دستگاه CT اسکن مجهز شده‌اند و چندین بیمارستان دیگر نیز به‌زودی از این دستگاه تشخیص پزشکی سرمایه‌ای در آینده برخوردار خواهد شد.

یقیناً استقرار و تجهیز بیمارستان‌های دولتی به دستگاه‌های تشخیص پزشکی پیشرفته علاوه برافزایش کیفیت خدمات به بیماران، از ارجاع آن‌ها به مراکز خصوصی که بعضاً هزینه‌های بسیار بالایی را در برداشته است، می‌کاهد و همچنین مانع از طولانی‌تر شدن صفوف انتظار برای دریافت خدمت CT اسکن می‌شود.

دستگاه مقطع‌نگاری رایانه‌ای مستقر در بیمارستان دولتی دکتر پیروز لاهیجان، روزانه توانایی ارائه خدمت به ۵۰ تا ۸۰ بیمار را دارد.

پیش از راه‌اندازی دستگاه CT اسکن بیمارستان پیروز لاهیجان، بیماران مجبور به دریافت این خدمت در مراکز خصوصی و پرداخت هزینه حداقل ۱۹۰ هزارتومانی بودند اما اکنون این خدمت در این بیمارستان دولتی با ۷۰ هزار تومان ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “