گیلانیان
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 29 March , 2023
سپتامبر 25, 2013 کد خبر : 21587 خبر ها

محمد حسین قربانی :

آخرین آمار از وضعیت وبا در کشور

آخرین آمار از وضعیت وبا در کشور

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری بررسی آخرین وضعیت شیوع بیماری وبا در کشور، گفت: بر اساس گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت تاکنون ۱۷۴ نفر در ۱۰ استان کشور به جز تهران به بیماری وبا مبتلا شده‌اند.

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد دستور کار امروز(سه‌شنبه ۲ مهر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: بحث بررسی آلودگی هوا در کلانشهرها و شیوع وبا در کشور از جمله مواردی بود که در این کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، در مورد بررسی آلودگی هوا در کلانشهرها، ادامه داد: بررسی این مهم،‌ با حضور مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد، شهرداری تهران، وزارت کشور و نیروی انتظامی انجام شد و گزارش جامعی در خصوص وضعیت آلودگی هوا ارایه شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره جمع‌بندی بحث بررسی آلودگی هوا در کمیسیون بهداشت و درمان، تصریح کرد: با توجه به اینکه عمده مشکلات آلودگی هوا به بحث خودرو و ریزگردها می‌پردازد بنابراین قرار شد سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدت ۱۰ الی ۱۵ روز آینده گزارش جامعی از وضعیت آلودگی هوا را ارایه کنند.

قربانی، با یادآوری بررسی شیوع بیماری وبا در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ افزود: معاون بهداشتی وزارت بهداشت با حضور در این کمیسیون در خصوص آخرین وضعیت شیوع این بیماری و کنترل آن در کشور گزارشی را ارایه کرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با بیان اینکه نمونه‌ای از بیماری وبا در تهران مشاهده نشده است،  گفت: بر اساس گزارش معاون بهداشتی وزارت بهداشت تاکنون ۱۷۴ نفر در ۱۰ استان کشور به بیماری وبا دچار شده‌اند که متاسفانه ورود کارگران افغانی و پاکستانی در کشور علت اصلی این بیماری شناخته شد./

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی