گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
سپتامبر 7, 2014 کد خبر : 29601 خبر ها

آغازعملیات بهسازی و روکش آسفالت راههای صعب العبور و مناطق ییلاقی رودبار

آغازعملیات بهسازی و روکش آسفالت راههای صعب العبور و مناطق ییلاقی رودبار

گیلانیان : عملیات بهسازی و روکش آسفالت راههای صعب العبور و مناطق ییلاقی رودبار ظهر امروز با حضور استاندار گیلان آغاز شد .

دکتر نجفی در جمع مردم جیرنده در مسجد خاتم الانبیاء ( ص ) این شهر با بیان اینکه برای آسفالت ۱۲۰ کیلومتر از راههای صعب العبور و مناطق ییلاقی شهرستان رودبار ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه می شود گفت : این راهها در مسیر توتکابن _ بره سر، لوشان _ جیرنده‌_ کلیشم ، دفراز _  گلنکش و سد تاریک _لانو  براساس امضاء تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی بهسازی و روکش آسفالت می شود .

وی افزود : مطالبات پیمانکار نیز از محل اعتبار فروش اوراق سهام شرکت های دولتی از سوی معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی تأمین می شود .

استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه خاطرات تلخ و شیرین زیادی از ایام زلزله سال ۶۹ در جیرنده و عمارلو دارد گفت :  منطقه رودبار دارای مردمانی سخت کوش ، بزرگوار و مهربان است و بنده خوشحالم در حدود ۱۱ ماه گذشته این توفیق را یافتم تا در چندین سفر به این شهرستان حضور یابم و از نزدیک با این مردم مهمان نواز دیدار کنم .

وی تأکید کرد امیدوارم با گام های بزرگی که توسط دولت در استان گیلان برداشته می شود شاهد شکوفایی هرچه بیشتر تمام گیلان عزیز و شهرستان رودبار باشیم .

وی همچنین پیگیری جهت آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی لوشان دردیدار با وزیر نفت ، تأکید به بنیاد مسکن استان در بهسازی مسکن روستایی و شهری ، رفع مشکلات آبرسانی روستایی ، گسترش مراکز بهداشتی و درمانی و حل مشکلات برخی از واحدهای صنعتی را از مهمترین برنامه های استان برای شهرستان رودبار عنوان کرد و گفت : به رغم زحمات انجام شده در طول سالیان گذشته مشکلات این منطقه  فراوان است که به ترتیب اولویت در تلاشیم آنها را مرتفع کنیم .

تفاهمنامه عملیات بهسازی و روکش آسفالت راههای حوزه استحفاظی شهرستان رودبار با حضور استاندار گیلان بین اداره کل راه و شهرسازی گیلان و شرکت بخش خصوصی مجری طرح مبادله شد .

خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت : این پروژه در مدت ۱۵ ماه انجام می شود .

استاندار گیلان همچنین درحاشیه این سفر از راههای مناطق ییلاقی و مرکزآموزش علمی و کاربردی البرزفاراب عمارلو مجری دوره های پودمانی آموزشی در جیرنده بازدید کرد .

در سفر استاندار گیلان به جیرنده ، داماش و بره سر مدیران کل راه و شهرسازی ، آب و فاضلاب روستایی ، بیناد مسکن ، منابع طبیعی ، مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای ، توزیع برق و گاز نیز حضور داشتند ./منبع : استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی