گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
آوریل 15, 2013 کد خبر : 18243 خبر ها

پور رمضان خبر داد:‏

آغاز توزیع تخم نوغان از اول اردیبهشت امسال

آغاز توزیع تخم نوغان از اول اردیبهشت امسال

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابریشم ایران از آغاز توزیع تخم نوغان از اول اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

فرزام پور رمضان صبح دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران رسانه ها افزود: نوغانداران گیلانی برای خرید تخم نوغان می توانند به ۱۰ شعبه شرکت پرورش کرم ابریشم مراجعه کنند.

وی با اعلام اینکه قیمت هر جعبه تخم نوغان هفت هزار و ۵۰۰ تومان است، اظهارداشت: نوغانداران همچنین می توانند تخم نوغان را با پرداخت چهار هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هرجعبه بیمه کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابریشم ایران گفت: امسال قیمت تضمینی خرید هرکیلو پیله تر ابریشم ۱۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه۶۰ درصد پیله تر ابریشم ایران در استان گیلان تولید می شود، افزود:  نوغانداری یا پرورش کرم ابریشم در کشور بصورت سنتی دارای سابقه زیادی است و بعنوان یک صنعت پردرآمد در اکثر کشورهای آسیایی و حتی اروپایی نیز مطرح است.

پور رمضان اظهارداشت: پرورش این کرم در اکثر نقاط بویژه در گیلان، مازندران و گرگان کاملا میسر است و از نظر اقتصادی منافع زیادی دارد چون طول مدت پرورش کرم ابریشم از آغاز تا پایان بسیار کوتاه است.

وی تصریح کرد: با توجه به رشد فزآینده جمعیت و نیاز روز افزون به ابریشم، تولید کمی و کیفی پیله از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین برای رسیدن به این مهم همگام شدن این صنعت با تحولات و پیشرفت های علمی امری ضروری به نظر می رسد.

مدیرعامل شرکت سهامی کرم ابریشم ایران عنوان کرد: ابریشم حاصل از تنیدن پیله توسط لارو کرم ابریشم بعنوان یک محصول اصلی در صنعت نوغانداری محسوب می شود.

وی گفت: پرورش کرم ابریشم و بدست آوردن پیله برخلاف دیگر رشته های کشاورزی که فرصت بیشتری نیاز است در مدت کوتاهی صورت می گیرد و هرکسی می تواند در تهیه تخم و تربیت کرم ابریشم و به دست آوردن پیله شرکت کند چون حمل و نقل برگ توت و تغذیه کرم ها از سالخوردگان و اطفال نیز برمی آید.

پوررمضان ادامه داد: هر کشاورزی می تواند ضمن دیگر کارهای کشاورزی و دامداری به پرورش کرم ابریشم و تهیه پیله هم اشتغال ورزد و بدون تحمل مخارج زیادی سود ببرد. / منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی