گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
مارس 14, 2023 کد خبر : 84580 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

آماده باش ۱۰۰ درصدی پلیس گیلان در آستانه نوروز

آماده باش ۱۰۰ درصدی پلیس گیلان در آستانه نوروز

گیلانیان : فرمانده انتظامی گیلان از آماده باش ۱۰۰ درصدی پلیس استان در آستانه نوروز خبر داد و گفت: ۶۳۰ تیم خودرویی، موتوری و پیاده در حوزه انتظامی پیش بینی شده است.

سردار عزیزالله ملکی امروز سه‌شنبه در مراسم آغاز رزمایش طرح نوروزی ۱۴۰۲، اظهار کرد: این طرح با شعار «نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای» همزمان با کشور در استان گیلان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تمام معابر شهری زیر پوشش طرح نوروزی پلیس قرار می‌گیرند، افزود: اجرای این طرح بیشتر بر روی محورهای پر تردد و حادثه خیز متمرکز بوده و پیش بینی‌های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی گیلان از آماده باش ۱۰۰ درصدی پلیس گیلان در آستانه نوروز خبر داد و بیان کرد: در این طرح ۶۵ تیم گشت پلیس در قالب حدود ۳۳۰ نفر محورهای مواصلاتی را تحت کنترل قرار می‌دهند.

سردار ملکی از فعالیت حدود ۲۲۰۰ نفر در طرح امدادی پلیس در نوروز خبر داد و اضافه کرد: در این طرح ۱۰ دستگاه امدادی، ۳۹۱ خودرو سبک و سنگین، ۱۵۰ پایگاه ثابت و ۱۲۶ پایگاه سیار مشارکت دارند.

وی با اشاره به اهداف طرح نوروزی پلیس در راستی نظم بخشی محورها، افزود: مدیریت ترافیکی، تأمین ایمنی عبور و مرور، کنترل تردد، ایمن بخشی محورها و کنترل آمد و شد خودروها بخشی از محورهای اجرای این طرح است.

فرمانده انتظامی گیلان با تاکید بر برخورد قاطع با متخلفان راهنمایی و رانندگی بمنظور جلوگیری از حوادث رانندگی، بیان کرد: تا کنون افزایشی در آمار جانباختگان نداشته‌ایم و همه تلاش‌ها برای نزولی بودن آمار فوتی تصادف است.

سردار ملکی با تصریح بر اینکه کنترل دقیق وسایل حمل و نقل عمومی و مسافربری در جاده‌ها برای ارتقا ایمنی و رضایتمندی مسافران است، گفت: بازرسی غیر محسوس برای کنترل نحوه رعایت مقررات توسط رانندگان اتوبوس‌ها هم در نظر گرفته شده است و تیم‌های رسیدگی به تصادفات نیز در آماده باش هستند.

وی از آماده باش ۶۳۰ تیم خودرویی، موتوری و پیاده در حوزه انتظامی خبر داد و افزود: رفع نواقص جاده‌ای، ارتقا ایمنی معابر برون شهری، مدیریت هماهنگ حوادث جاده‌ای دور انتظار نیست.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی