گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
جولای 27, 2014 کد خبر : 28596 دسته‌بندی نشده

معاون سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد

اجرای الگوی ایران پیشرفته در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از اجرای الگوی ایران پیشرفته در این منطقه خبر داد.

سید ضیاءالدین شفیعی بعد از ظهر امروز در جلسه سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اهداف کلان مناطق آزاد مبنی بر تحقق الگوی ایران پیشرفته اظهار کرد: الگوی ایران پیشرفته مطابق با مفاد فرهنگی اسناد راهبردی شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی اجرایی شده است.

وی از اجرای طرح فرهنگی ماه مهربان همزمان با ماه مبارک رمضان در روستاهای محدوده منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: پاسداشت ارزش‌های معنوی، اصلاح نگرش‌های مذهبی، آخرت‌گرایی و جلوگیری از انحراف مذهبی در قالب طرح ماه مهربان در منطقه آزاد انزلی اجرا شده است.

شفیعی تبلیغ و اهتمام به اصلاح تحریف‌های مذهبی و فرصت‌آفرینی‌های جدید برای کاهش آسیب‌های رفتاری اهل دین را از اهداف برگزاری طرح ماه مهربان در منطقه آزاد انزلی خواند و بیان کرد: تقویت اعتماد، عواطف و احساس امنیت اجتماعی در تحقق مشارکت حداکثری در توسعه منطقه آزاد انزلی تاثیرگذار است.

معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی بر به‌کارگیری همه‌جانبه هنرهای هفت‌گانه در احیای مناسبت‌های مذهبی به منظور فراهم کردن فضای شاد و مفرح برای گردشگران و جمعیت روستاهای محدوده این منطقه تاکید کرد و گفت: امسال در ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز در منطقه آزاد انزلی برگزار شده است.

وی اجرای طرح «افطار اول» ویژه دانش‌آموزان را از جمله برنامه‌های طرح ماه مهربان در منطقه آزاد انزلی خواند و تصریح کرد: امسال در ماه مبارک رمضان گردشگران در ایستگاه افطاری صلواتی ساده منطقه آزاد انزلی اطعام شدند.

شفیعی به جشن بزرگ افطار با حضور هنرمندان در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: تعداد ۱۰۰ نفر از هنرمندان گیلان آثار خود را در مراسم مذکور ارائه کرده و درباره آن توضیح دادند.

معاون فرهنگی هنری اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ایجاد الفت و تعلق خاطر جمعیت روستایی این منطقه، اظهار کرد: تعامل و هماهنگی بیشتر با متولیان مکان‌های مذهبی و ایجاد جاذبه‌های گردشگری، مذهبی و فرهنگی از دستاوردهای سازمان مذکور در طرح ماه مهربان است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی