گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
اکتبر 5, 2014 کد خبر : 30275 خبر ها

رئیس اداره آبفای آستانه‌اشرفیه خبر داد :

اجرای رینگ خط انتقال آب تصفیه‌خانه بزرگ گیلان به آستانه‌اشرفیه و کیاشهر

اجرای رینگ خط انتقال آب تصفیه‌خانه بزرگ گیلان به آستانه‌اشرفیه و کیاشهر

گیلانیان : رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آستانه‌اشرفیه از اجرای رینگ خط انتقال آب تصفیه‌خانه بزرگ گیلان به خط انتقال شهر آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر خبر داد.

سیدضیا علوی ظهر امروز در نشست ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: رینگ خط انتقال آب تصفیه‌خانه بزرگ گیلان به خط انتقال شهر آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر اجرایی شده است.

وی افزود: اجرای این عملیات به‌ منظور اتصال مستقیم شبکه‌های شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر به مخزن ۳۰ هزار متر مربعی تازه‌آباد جانکاه (مخزن مشترک شهرهای شرق گیلان) انجام‌ گرفته است.

رئیس اداره آبفای آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: با اجرای این رینگ در صورت خارج شدن ایستگاه‌های پمپاژ آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر از مدار امکان بهره‌برداری مستقیم از آب تصفیه‌خانه سنگر برای این شهرستان فراهم می‌شود.

وی به استقرار چهار دستگاه دیزل برق اضطراب و ثابت اشاره کرد و یادآور شد: این دستگاه‌ها برای ایستگاه‌های پمپاژ آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر و دو حلقه چاه در دهستان کیسم انجام‌ گرفته است.

علوی به خرید دو دستگاه دیزل ژنراتور برق اضطراری پرتابل اشاره کرد و ادامه داد: بهسازی چاه‌ها و تعویض سه دستگاه الکتروپمپ به ‌منظور به‌کارگیری تمام چاه‌های رزرو و امکان بهره‌گیری از منابع تولید بومی و حداکثر ظرفیت تولید آب در موقع بحران از اقدام‌های این اداره در مدیریت بحران بوده است.

به گفته وی، برای جلوگیری از انباشت آب‌های سطحی پنج هزار متر مربع فاضلاب سنتی با هزینه‌ای بالغ‌ بر یک ‌میلیارد ریال از محل منابع داخلی در آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر لایروبی شده است.

این مسئول به اصلاح ۲۰۰ متر شبکه فاضلاب برای کنترل و آزادسازی خروجی فاضل آب‌های سنتی اشاره کرد و یادآور شد: لایروبی ۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب سنتی مختلط در شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر از اقدام‌های این اداره برای برون‌رفت از آبگرفتگی و انباشت آب در شهرهای مذکور است.

وی به احداث مخزن ۹ هزار متر مکعبی ذخیره در آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه در راستای طرح ملی آبرسانی شهرهای شرق گیلان انجام‌ شده است.

علوی تکمیل طرح تله‌متری و کنترل فشار و کلر به ‌صورت آنلاین از راه دور، اجرای طرح کانال انحرافی و مهار سیلاب‌ها در روستای «امشل سالستان» را از دیگر اقدام‌های مدیریت بحران اداره آب‌ آستانه‌اشرفیه ذکر کرد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی