گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
اکتبر 1, 2014 کد خبر : 30183 خبر ها

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان خبر داد

اجرای طرح ایمن‌سازی ۷۰ مدرسه حاشیه راه‌های گیلان

اجرای طرح ایمن‌سازی ۷۰ مدرسه حاشیه راه‌های گیلان

گیلانیان : مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از اجرای طرح ایمن‌سازی ۷۰ مدرسه حاشیه راه‌های این استان خبر داد.

ناصر آل‌محمدی صبح امروز در نشست حمل و نقل و پایانه‌های استان با بیان اینکه در طرح مذکور ۵ هزار دانش‌آموز زیر پوشش دوره‌های آموزش ترافیکی و جاده‌ای قرار می‌گیرند، اظهار کرد: اقلام مختلف کمک آموزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

وی توزیع اقلام مذکور را کتاب، جزوه، جلیقه شبرنگ، چراغ چشمک‌زن، گردن آویز و… عنوان کرد و افزود: در بخش فیزیکی نیز آشکارسازی محدوده مدارس و نقاشی دیوار محوطه مدارس با طرح‌های دارای مفاهیم آموزشی ترافیکی و نصب تابلو و کف‌نوشته اجرا می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با اشاره به اینکه طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های این استان پانزدهمین مرحله را می‌گذراند، تصریح کرد: امسال این طرح در ۷۰ مدرسه حاشیه راه استان اجرا می‌شود.

وی اجرای طرح مذکور را در دو بخش فیزیکی و آموزشی در مدارس حاشیه راه‌های استان ذکر کرد و یادآور شد: در بخش فیزیکی ۲۵ مدرسه زیرپوشش قرار می‌گیرد.

آل‌محمدی این تعداد مدرسه را با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال بیان کرد و گفت: در بخش آموزشی نیز ۴۵ مدرسه حاشیه راه‌های استان با ۷۸۰ میلیون ریال زیرپوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به وضعیت ترانزیت کالا از گیلان در نیمه نخست امسال خاطرنشان کرد: در این مدت بالغ بر ۲۵۱ هزار تن کالا از گیلان ترانزیت شده است.

این مسئول ورودی ترانزیت کالا به گیلان را با ۳۳ درصد کاهش و ترانزیت خروجی از این استان را با ۱۶ درصد افزایش عنوان کرد.

وی ماشین‌آلات راه‌سازی و گاز مایع را عمده‌ترین کالای ترانزیت در مدت مذکور برشمرد و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال صادرات کالا از مرز آستارا نیز ۱۴ درصد رشد داشته است.

به گفته آل‌محمدی، در مدت مذکور بالغ بر ۴۲۵ هزار تن کالا از مرز آستارا صادر و ۱۰۶ هزار و ۳۲۹ تن کالا از این مرز وارد کشور شده است.

وی تردد مسافر از مرز آستارا در نیمه نخست امسال را روزانه ۲ هزار و ۳۰۲ نفر و در مجموع حدود ۲۰۷ هزار و ۲۱۸ نفر ذکر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی