گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 21, 2013 کد خبر : 20485 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

احداث دومین بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق در استان

احداث دومین بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق در استان

گیلانیان : کیهان هاشم‏نیا در نشست با روسا و معاونین تامین اجتماعی استان که ظهر امروز در استانداری گیلان برگزار شد، ضمن تبریک هفته تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی دستگاهی است که علاوه بر تحت پوشش داشتن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه با ارائه خدمات به کهنسالان رفاه و سلامت جامعه را تضمین می‏کند.

وی با بیان اینکه جمعیت استان گیلان، یک استان پیر محسوب می‏شود، گفت: سن امید به زندگی در گیلان ۲ سال بیشتر از نرم کشوری است، همچنین اکنون از نظر متوسط سنی ۸ سال جلوتر از کل کشور هستیم بنابراین باید تامین اجتماعی با برنامه‏ریزی دقیق و منظم نسبت به آینده جمعیت استان حساس باشد.

وی ادامه داد: در سال‏های اخیر اقدامات بسیار خوبی در تامین اجتماعی استان در راستای ایجاد رفاه و سلامت هرچه بیشتر افراد تحت پوشش صورت گرفته است و همین که یک سوم درمان بیماران توسط مراکز دانشگاهی و ملکی تامین اجتماعی صورت می‏گیرد و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول(ص) با تمامی امکانات و خدمات با تعرفه دولتی در اختیار خانواده بزرگ تامین اجتماعی استان قرار دارد، کار بزرگی است.

هاشم‏نیا با اشاره به اینکه به زودی کلنگ بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق به زمین زده می‏شود، گفت: خدمت خالصانه و بی‏شائبه در راستای رفاه حال بیماران و حفظ سلامت جامعه از مهمترین اهداف این سازمان است.

وی با اشاره به اینکه کلنگ بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق در شهرستان لنگرود به زمین زده می‏شود، گفت: ما همه تلاش‏مان را در راستای بهره‏برداری هرچه سریعتر این بیمارستان بکار خواهیم گرفت.

وی در بخشی دیگر از این جلسه با اشاره به افزایش جمعیت استان گیلان اظهار کرد: نرخ موالید در استان گیلان بسیار پایین است اما مهاجرت به این استان باعث شده که جمعیت استان رقم قابل ملاحظه‏ای افزایش را نشان دهد.

هاشم‏نیا از مسئولین و مدیران این حوزه خواست تا با انجام کارهای مطالعاتی برای آینده استان در زمینه ارائه خدمات درمانی و دریافت مستمری افراد که رو به افزایش است، پیش‏بینی‏های لازم را داشته باشند تا در آینده این سازمان در استان گیلان با توجه به موقعیت متفاوت و منحصر به فرد این استان با چالش مواجه نشود.

در ادامه این نشست جمیل حق‏پرست مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان اظهار کرد: یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش این سازمان در استان هستند و ۳۵۰ هزار نفر در گیلان بیمه شده اصلی هستند و با احتساب خانواده آنها که ۵۵۰ هزار نفر می‌شوند در مجموع به ۹۰۰ هزار نفر می‏رسد.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی گیلان ۸۵ هزار مستمری‌بگیر دارد، خاطرنشان کرد: با احتساب خانواده مستمری بگیران تعداد ۱۲۵ هزار نفر زیرپوشش سازمان مذکور در استان هستند و مستمری از کارافتادگی به بیمه‌شدگانی پرداخت می‌شود که در اثر حوادث ناشی یا غیر ناشی از کار طبق نظر پزشک معالج و تایید کمیسیون پزشکی در چارچوب مقررات مربوطه توانایی خود را برای کار به صورت کامل یا جزئی از دست داده باشند.

حق‌پرست با اشاره به افزایش ۹٫۳ درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی گیلان در سال ۹۱ خاطرنشان کرد: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی استان هر ساله رو به افزایش است و ما باید در راستای این افزایش جمعیت، خدمات را نیز افزایش دهیم.

وی در پایان اصلاح برخی فرآیندهای کاری و حذف مکاتبه‌های زاید با شعب در راستای افزایش رضایت‌مندی افراد زیرپوشش را از اقدام‌های سازمان تامین اجتماعی گیلان در سال ۹۱ عنوان کرد و گفت: اصلاح بعضی از فرآیندهای کاری سبب کاهش مراجعه کنندگان، پاسخگویی مناسب‌تر و اجرای بهینه دستورالعمل‌های صادره از طرف سازمان مذکور شده است. / منبع : ایسنا .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی