گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 14, 2014 کد خبر : 28419 خبر ها

فرماندار فومن خبر داد

احداث راه ارتباطی گیلان از ماسوله به اردبیل و زنجان

احداث راه ارتباطی گیلان از ماسوله به اردبیل و زنجان

گیلانیان : فرماندار فومن گفت: احداث جاده ماسوله به ماجلان گیلان را به استان‌های اردبیل و زنجان وصل و شهرستان فومن را از بن‌بست خارج می‌کند.

اسماعیل قربان‌زاده بعد از ظهر امروز در جریان بازدید مسئولان این شهرستان از روند اجرای پروژه آسفالت ماسوله به ماجلان، اظهار کرد: تمام مسیر راه ماسوله به خلخال ۵۵ کیلومتر است.

وی افزود: از مقدار مسیر مذکور، ۱۷ کیلومتر در حوزه استحفاظی گیلان واقع شده که چهار کیلومتر آن در حال آسفالت بوده و بقیه نیز در دست مرمت است.

فرماندار فومن با بیان اینکه اعتبارات لازم برای این پروژه از فصل اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از حوزه معاونت راه‌های روستایی حدود ۳ هزار تن قیر و از محل ماده ۱۸۰ تبصره ۲۱ نیز اعتباراتی به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه پیمانکار پروژه مذکور انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: پروژه جاده ماسوله به ماجلان به صورت جدی در حال فعالیت است.

قربان‌زاده آغاز پروژه راه ارتباطی خلخال به ماسوله را به عنوان یک پروژه ملی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: به دلیل حذف ردیف اعتبارات ملی این پروژه، روند عملیات اجرایی آن به کندی پیش رفته و در مواقعی کاملا متوقف شده بود.

وی گفت: توسعه راه‌های ارتباطی منطقه به ویژه راه‌های خلخال با گیلان توسعه همه جانبه منطقه و تقویت و تحکیم روابط مردم دو استان همسایه گیلان و اردبیل را به دنبال دارد.

فرماندار فومن بهسازی و مرمت راه توریستی ماسوله به خلخال را از خواسته‌های مردم گیلان عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه شهرستان خلخال از سال‌های گذشته نسبت به آسفالت این راه در حوزه استحفاظی خود اقدام کرده بود ۱۷ کیلومتر باقی‌مانده در حوزه استان گیلان نیز در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی و آسفالت جاده ماسوله به ماجلان موجب خارج شدن شهرستان فومن و شهرک ماسوله از بن‌بست خواهد بود و تحولات خوبی را در بخش‌های گردشگری و اقتصاد به همراه خواهد داشت.

قربان‌زاده با بیان اینکه احداث این جاده گیلان را به استان‌های اردبیل و زنجان در مسیر ماسوله وصل و شهرستان فومن وصل می‌کند متذکر شد: احداث این جاده فومن را از بن‌بست خارج می‌کند.

به گفته وی، ۱۷٫۵ کیلومتر از این جاده در حوزه گیلان واقع شده و ۲۰ کیلومتر آن در حوزه اردبیل است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی