گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژوئن 7, 2014 کد خبر : 27552 خبر ها

کوچکی نژاد:

احداث کمربندی شهر رشت افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

احداث کمربندی شهر رشت افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

گیلانیان : نماینده مردم رشت و نائب رئیس اول کمیسیون تحقیقات، آموزش و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: برای ساخت کمربندی شهر رشت افزون بر ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جبار کوچکی نژاد عصر شنبه در جمع مدیران شهری این شهرستان افزود: با تکمیل ساخت این پروژه ترافیک شهر رشت کاهش پیدا خواهد کرد.

وی اظهارداشت: امسال برای ساخت این کمربندی پنج میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته ولی این میزان اعتبار بسیار اندک و ناچیز است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: کمربندی شهر رشت با اعتبارات قطره چکانی دولت سال ها به طول می انجامد بنابراین می توان از محل فاینانس، اوراق مشارکت و همچنین سرمایه گذاران بخشی خصوصی روند احداث این پروژه را تسریع بخشید.

وی در ادامه از اختصاص اعتبار برای پروژه قطار شهری رشت در قانون بودجه سالانه کشور طی سه سال گذشته خبرداد و گفت: زمانی می توان از این بودجه استفاده کرد که طرح جامع ترافیک و حمل و نقل شهری به تصویب برسد.

کوچکی نژاد افزود: متاسفانه طرح مزبور هنوز به تصویب نرسیده بنابراین می طلبد مدیران شهری برای تصویب این طرح تلاش مضاعف داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای رفع مشکل ترافیک شهر رشت باید از منابع ملی برای توسعه زیر ساخت های حمل و نقل بیشتر استفاده کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: حمل و نقل عمومی و ترافیک به عنوان مهمترین چالش های حال حاضر مدیریت شهری در بیشتر کلانشهرها است.

وی یادآورشد: بهبود حمل و نقل و ترافیک شهر رشت با فرهنگ سازی و اتخاذ سیاست های بلند مدت، صحیح، علمی و غیره امکان پذیر است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی