گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27657 خبر ها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش‌کشاورزی گیلان

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش‌کشاورزی گیلان

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه ۵۵ هزار هکتار از اراضی استان تجهیز و نوسازی می‌شود، گفت: امسال ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه بخش کشاورزی از صندوق ملی در اختیار تولید کنندگان گیلانی قرار می‌گیرد.

علیرضا شعبان‌نژاد ظهر امروز در دیدار کارکنان سازمان جهادکشاورزی گیلان با نماینده ولی فقیه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا در استان براساس مزیت‌ها تولید را انجام دهیم، اظهار کرد: کاهش سختی کار، آموزش به کشاورزان و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی برخی از برنامه‌هایی است که در بخش کشاورزی استان پیگیری می‌شود.

۵۵هزار هکتار از اراضی گیلان تجهیز و نوسازی می‌شود

وی با اشاره به اهمیت تجهیز و نوسازی مزارع کشاورزی در گیلان، افزود: طبق هماهنگی دولت امسال ۱۰۵ هزار هکتار از اراضی کشور تجهیز می‌شود که سهم گیلان ۵۵ هزار هکتار است که در توسعه مکانیزاسیون نقش مهمی را ایفا می‌کند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به پرداخت مطالبات پیمانکاران و بازنشستگان سازمان جهاد کشاورزی استان، گفت: ۹۵ درصد از این مطالبات با همکاری مجموعه جهاد و از منابع ملی استانی تامین شد و مابقی در آینده نزدیک پرداخت می‌شود.

شعبان‌نژاد تصریح کرد: ۹۰ درصد شخم اراضی کشاورزی گیلان بدون استفاده از آب سد انجام شد که نشان می‌دهد نخستین گام در اقتصاد مقاومتی توسط مردم و مسئولان برداشته شده است و اجازه ندادیم وجبی از زمین کشاورزی کشت نشود.

وی با بیان اینکه در این دوران پیشنهاد شد به دلیل مشکلات کم آبی ۳۰ درصد اراضی استان کشت نشود، خاطرنشان کرد: با اراده کشاورزان و مسئولان و مدیریت درست آب بیشتر اراضی برنج کشت شد البته برخی از مزارع به دلیل مشکلاتی به غیر از کمبود آب کشت نشده است.

تعمیر و بازسازی ۲۵۰ دستگاه موتور پمپ برای حل مشکل کم‌آبی در گیلان

رئیس سازمان جهادکشاورزی گیلان با بیان اینکه سه میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای کشاورزان به منظور تامین موتور پمپ در اختیار آنها قرار گرفت، گفت: ۲۵۰ دستگاه موتور پمپ این سازمان تعمیر و بازسازی شد که در صورت نیاز در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

شعبان‌نژاد با اشاره به برگزاری جلسه تنظیم بازار، گفت: امسال تنظیم بازار براساس سیاست دولت به عهده جهادکشاورزی است تا در ایام ماه مبارک رمضان مردم با مشکل رو به رو نشوند.

وی افزود: به همین منظور در نمایشگاه‌های از محصولات مختلف کشاورزی به منظور تنظیم بازار برای تولیدکنندگان ایجاد می‌شود تا به صورت مستقیم کالای خود را به مردم عرضه کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • سلام جناب آقای لطفی این نشریه الکترونیکی بسیار عالی است ضمن تشکر ویژه از زحمات حضرتعالی از درگاه ربوبی برایتان مسئلت آرزو دارم با افتخار آدرس این نشریه وزین را در وبلاک خود ثبت کردم ارادتمند حسین آبکار

  • با آرزوی توفیق روزافزون تشکر دارم

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی