گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
ژوئن 30, 2014 کد خبر : 28121 خبر ها

معاون ‌استاندار گیلان خبرداد :

اختصاص ۲۷۳ میلیارد ریال از محل نفت و گاز به گیلان‌

اختصاص ۲۷۳ میلیارد ریال از محل نفت و گاز به گیلان‌

گیلانیان : معاون استاندار گیلان با بیان اینکه توزیع اعتبارات براساس ضریب شهرستان و جمعیت مناطق محروم صورت می‌گیرد، گفت: ۲۷۳ میلیارد ریال از محل نفت وگاز به استان گیلان اختصاص یافته است.

محمدحسین اصغریان شامگاه شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی وتوسعه گیلان با بیان اینکه قانون بودجه در سه فصل قابل تجزیه وتحلیل است، اظهارکرد: دستگاه ها باید با توجه به ردیف های ملی بودجه، پیگیری‌های لازم را داشته باشند تا حداقل میانگین اعتبارات گیلان، از میانگین کشوری عقب‌تر نباشد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و تعاونی، با سپردن تضمین‌های لازم به بانک‌های عامل از تسهیلات تامین مالی خارجی در سال ۹۳ می‌توانند استفاده کنند، افزود: ۳۵ میلیارد دلار فاینانس در ردیف ملی برای پروژه‌های استان‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار گیلان، با اشاره به اینکه یکی از فصول بودجه ای مربوط به طرحهایی است که بین چند استان در نظر گرفته شده است، گفت: تلاش می‌کنیم با کمک استاندار و نمایندگان سهم بیشتری برای استان درخواست کنیم.

اصغریان، با تاکید براینکه توزیع اعتبارات براساس ضریب شهرستان و جمعیت مناطق محروم صورت می‌‌گیرد، تصریح کرد: ۲۷۳ میلیارد ریال از محل نفت و گاز به استان گیلان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد اعتبارات مربوط به سهم ۲ در صد نفت وگاز شهرستان ها به آموزش وپرورش همان شهرستان اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: در مورد این پیشنهاد در این جلسه رای می‌گیریم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار گیلان با اشاره به اینکه براساس ضوابط اجرایی سال ۹۳ شورای برنامه‌ریزی، حداقل از ۵۰ درصد منابع اعتباری مربوط به سهم دو درصد نفت خام و گاز طبیعی به مناطق و شهرستان‌های محروم، گفت: استانداری گیلان پیشنهاد کرد این ۵۰درصد، صرفا به مناطق محروم اختصاص یابد و ۵۰ درصد دیگر این اعتبار، بین کل استان برحسب جمعیت از جمله بین مناطق محروم توزیع شود.

اصغریان با بیان اینکه اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با این پیشنهاد مخالفت کردند، اظهارکرد: ۷۵ در صد اعتبارات مربوط به سهم ۲ درصد نفت خام وگاز طبیعی، صرفا برای مناطق محروم در نظر گرفته شود.

وی افزود: بر اساس این پیشنهاد، ۲۵ درصد باقی مانده برای کل استان ازجمله مناطق محروم و غیر محروم درنظر گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی