گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27634 خبر ها

ازظرفیت بازارهای منطقه برای توسعه کشوراستفاده شود

ازظرفیت بازارهای منطقه برای توسعه کشوراستفاده شود

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: باید از ظرفیت و توانایی بازارهای منطقه برای توسعه کشور از نظر اقتصادی استفاده شود.

ˈفرهاد منتصر کوهساریˈ روز سه شنبه در نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان گیلان در محل فرمانداری شهرستان آستارا افزود: استان گیلان پل ارتباطی مناسبی بین کشور ایران و کشورهای منطقه قفقاز ، آسیای میانه و شرق اروپاست و باید از این فرصت برای رونق بخشی به بازار کشور استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه فرآوری کالا باید مورد توجه مسوولان اقتصادی کشور باشد، بهره گیری از مشاوران کاربلد را برای مطالعه ظرفیت های منطقه ضروری خواند و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی توجه به بنادر اصلی و فرعی را در دستور کار خود قرار داده تا شاهد رونق اقتصادی پایدار و مطلوبی در کشور باشیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در ادامه رشد ۲۰ درصدی صادرات را با وجود تمامی تحریم ها رضایت بخش عنوان و اضافه کرد: یکی از عمده ضعف های ما در بعد اقتصادی، توجه نکردن به نیروهای انسانی است که شایسته است به عنوان محور امور اقتصادی بدان توجه ویژه ای شود.

منتصرکوهساری وجود مرز در استان گیلان را در توسعه بخشی به زیرساخت های اقتصادی مهم خواند و افزود: شهرستان آستارا از امتیاز ویژه و خاص مرزهای دریایی و زمینی برخوردار است که تمامی این عوامل می تواند اشتغال پایدار ، صادرات و ارزآوری قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورد.

وی در ادامه خواستار توسعه و رونق مناطق ویژه اقتصادی و آزادتجاری در استان گیلان شد و از مسوولان رده بالای استانی خواست تا در راستای نیل به این هدف، از تمامی ظرفیت های موجود به نحو شایسته ای استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی