گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
ژوئن 1, 2014 کد خبر : 27454 خبر ها

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی :

از ظرفیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی برای توسعه صادرات استفاده شود

از ظرفیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی برای توسعه صادرات استفاده شود

گیلانیان : رضا مسرور ، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان در دیدار با رئیس و مدیران کل سازمان جهاد و کشاورزی گیلان خواستار بهره گیری از ظرفیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان شد .

وی افزود: با توجه به مزایای قانونی و گسترش محدوده منطقه از ۳۲۰۰ به ۹۶۰۰ هکتار و توانمندیهای مختلف صنعت کشاورزی استان،  ظرفیت منطقه برای جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف از جمله صنایع تبدیلی کشاورزی افزایش یافته است.

وی از وجود بازار مصرف بسیار خوب در کشورهای حاشیه دریای خزر و بخصوص قزاقستان خبر داد و گفت: شرکت صادرات محصولات کشاورزی با حضور صادرکنندگان نمونه کشور در ماه آینده، در این منطقه شروع به فعالیت می کند که فعالین بخش های مختلف صنعت کشاورزی گیلان  می توانند از این ظرفیت جدید منطقه بهره مند شوند.

مسرور آمادگی سازمان متبوع خود را برای تبدیل منطقه به پایگاه صادرات  محصولات کشاورزی استان به ویژه گل و گیاه اعلام کرد و افزود: با واردات ماشین آلات کشاورزی از طریق منطقه آزاد انزلی علاوه بر نوسازی امکانات، زمینه برای بهره وری بیشتر در مسیر تولید محصولات کشاورزی در استان فرآهم می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی شناسایی دقیق نیازمندیها و علایق بازار مصرف را در زمینه صادرات محصولات کشاورزی بسیار حائز اهمیت دانست و اضافه نمود: شناخت بازار هدف و بسته بندی محصولات کشاورزی مطابق با سلایق مصرف کنندگان خارجی در کنار بهره گیری از مزایا و معافیتهای قانونی منطقه ضامن توسعه صادرات و اشتغالزایی بیشتر در بخش های مختلف کشاورزی استان است.

وی افزود: صنایع تبدیلی کشاورزی از ظرفیتهای مغفول مانده استان است که این منطقه آمادگی خود را برای همکاری در زمینه ایجاد آن صنایع در منطقه آزاد انزلی اعلام می کند.

علیرضا شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان امکان تولید و صادرات محصولات کشاورزی مختلف  در طول چهارفصل را مزیت کم نظیر استان ارزیابی  کرد و گفت: به صادرکنندگان و سرمایه گذاران محصولات کشاورزی تسهیلات می دهیم.

وی با بیان اینکه در حال  توسعه ظرفیت های سردخانه های استان از ۷۲ هزارتن به ۴۰۰ هزارتن هستیم، منطقه آزاد انزلی را ظرفیت بسیار مناسبی برای ایجاد سردخانه های صادراتی محصولات کشاورزی اعلام و افزود: گیلان قطب کشاورزی کشور است و این سازمان توجه به صادرات را ازمهمترین اولویتهای خود قرارداده و در تلاشیم  با بهره گیری از مزایای قانونی منطقه آزاد انزلی، کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت  کشاورزی به یکی از قطب های صادرات محصولات کشاورزی کشور تبدیل شویم .

شعبان نژاد آمادگی سازمان متبوع خود را برای نوسازی ماشین آلات کشاورزی و انتقال تکنولوژی تولید ماشین آلات کشاورزی  از طریق منطقه آزاد انزلی اعلام و خواستار استقرار اداره جهاد کشاورزی در این منطقه شد و اضافه کرد: با عنایت به نیاز کشور، با احداث کارخانه ترکیب کود شیمیایی در منطقه آزاد انزلی می توان علاوه برطرف نمودن نیاز کشور، زمینه صادرات و درآمد ارزی را نیز فرآهم نمود.

رحمت ا… رحمانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، آمادگی خود را برای همکاری با منطقه آزاد انزلی در زمینه تغییر و تحول قانونی اراضی منابع ملی در محدوده جدید الحاقی به منطقه اعلام کرد و گفت: مالکیت این منطقه بر اراضی محدوده خود نقش مهمی در جذب سرمایه گذار داشته و همکاری این اداره کل با سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای توسعه استان صورت می گیرد.

گفتنی است در این جلسه مدیران کل، معاونین رئیس سازمان جهاد کشاورزیاستان بهمراه معاونین و مدیران منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند./منبع : روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی