گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
دسامبر 29, 2010 کد خبر : 8 خبر ها

ساخت نوین و بزرگ ترین طرح عمرانی ایران در گیلان

ساخت نوین و بزرگ ترین طرح عمرانی ایران در گیلان

نماینده ی عالی دولت در گیلان تأکید کرد : آزاد راه دریایی برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب جنگلها و عرصه های طبیعی ارزشمند استانهای شمالی و محدودیت زمین از فاصله ی ۱۵۰ متری ساحلی دریای خزرمی گذرد .

وی با بیان این طرح از بزرگترین طرح های عمرانی کشور محسوب می شود گفت : طرح های گردشگری ساخت هتل – استخرهای شنا و پارک آبی ، مجموعه های ورزشی ، استخرهای پرورش ماهی ، پارک جانواران دریایی نیز در طرح بزرگ ساخت آزاد راه دریایی پیش بینی شده است .

استاندار گیلان ادامه داد : راه آهن رشت به سازی نیز از لاین وسط این آزاد راه می گذرد و توسعه ی اسکله های موجود و ساخت اسکله های جدید نیز از اهداف دیگر ساخت آزاد راه دریایی است .

مهندس روح ا… قهرمانی چابک ادامه داد : ساخت این آزاد راه رونق گردشگری ، اقتصاد و ایجاد اشتغال در استانهای شمالی و همجوار را در پی خواهد داشت .

وی با بیان اینکه ساخت آزاد راه دریایی از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان است گفت : دولت مصم است این طرح ملی را هرچه زودتر از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی اجراکند نماینده ی عالی دولت در گیلان با اشاره به توجه ی ویژه ی دولت به ساخت و توسعه ی راههای ارتباطی و مواصلاتی افزود : بهره برداری از آزاد راه رشت – قزوین ساخت راه آهن قزوین به رشت و بندر انزلی ، و ادامه ی آن به آستارا، ساخت پلهای ۲ طبقه ، روگذر و زیر گذر ، توسعه راههای موجود و نهضت آسفالت راههای روستایی این توجه دولت را نشان می دهد .

مهندس روح ا… قهرمانی چابک ادامه داد : کشور هم اکنون به یک کارگاه بزرگ راه سازی تبدیل شده است و استان گیلان نیز از این امر مستثنی نیست .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی