گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
ژوئن 6, 2011 کد خبر : 1142 دسته‌بندی نشده

استاندار گیلان : جدایی از ولایت عاقبت به خیری ندارد

استاندار گیلان : جدایی از ولایت عاقبت به خیری ندارد

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، مهدی سعادتی شامگاه جمعه در مراسم بزرگداشت بیست و دومین سالگرد رحلت حضرت امام (ره) در مسجد جامع فومن درباره فضایل ماه مبارک رجب بیان داشت: این ماه دارای فضیلت بسیار زیادی نسبت به ماه‌های دیگر سال است و باید از این فرصت برای نزدیکی به خداوند استفاده شود.
وی با تسلیت ایام رحلت امام خمینی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران افزود: لطف خداوند شامل حال ما شده و پس از یک هزار و ۴۰۰ سال چنین امام و رهبر و انقلاب خوبی به ما داده است و باید قدردان این نعمت باشیم.

*امام (ره) شخصیتی بین‌المللی داشت
استاندار گیلان با اشاره به اینکه امام (ره) تمام وجودش از ائمه اطهار بود، افزود: امام راحل در راستای بندگی و عبودیت خداوند گام بر می‌داشت. وی ادامه داد: شیعه پس از پیامبر و ائمه اطهار کسی را مانند امام (ره) به خود ندیده است.
سعادتی با بیان اینکه در کشورهای عربی مردم عکس حضرت امام (ره) را روی سر و دل خود گذاشته و از اعماق وجود به این شخصیت بزرگوار عشق می‌ورزند، خاطرنشان کرد: این امر نشانه بین‌المللی بودن شخصیت امام (ره) است.
وی شهدا را بزرگ‌شده مکتب و دانشگاه امام (ره) دانست و تصریح کرد: شهدا در برابر تمام ماشین‌های جنگی دنیا ایستادگی کردند.

* جدایی از ولایت عاقبت به‌خیری ندارد
استاندار گیلان با اشاره به اینکه حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی ارادت عجیبی به امام راحل داشتند، افزود: این مهم درباره مقام معظم رهبری نیز صدق میکرد.
وی اضافه کرد: کسانی که ادعا می‌کنند سال‌های متمادی در خدمت انقلاب بوده‌اند ولی عاشق امام نبوده‌اند و به همین خاطر در ادامه مسیر دچار مشکل شده و از کشتی انقلاب پیاده شده‌اند. سعادتی به فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: در فتنه ۸۸ دشمنان با هزینه‌های زیادی قصد داشتند تا ضربه‌ای به نظام وارد کنند که با ایستادگی و بصیرت مردم و ولایت نقشه‌های آنها نقش بر آب شد.
وی با تاکید تبعیت از ولایت فقیه بیان داشت: هر کس از ولایت جدا شود عاقبت به‌خیر نمی‌شود.

*ارائه پیشنهاد طرح تحول اجتماعی به رئیس جمهور
استاندار گیلان پرداختن به مقوله امر به معروف و نهی از منکر را از ضروریات دانست و افزود: پیشنهاد طرح تحول اجتماعی را به رئیس جمهور داده‌ام و امیدوارم تمام دستگاه‌های اجرایی نظیر نیروی انظامی، بسیج، قوه قضائیه و مردم به طور مستقیم وارد صحنه شده و کنترل اوضاع را به دست گیرند.
وی نقش مردم در صحنه را برجسته خواند و بیان داشت: در این راستا قوه قضائیه نباید بگوید که مستقل است و باید در راستای هماهنگی با دیگر نهادهای انقلابی برای کمک به انقلاب بیش از پیش جدیت کند.
سعادتی خود را خادم و خدمتگزار مردم گیلان دانست و تصریح کرد: در راستای خدمت به مردم ولایت‌مدار گیلان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنم.
وی افزود: مردم زمان حاضر به یک دلیل از مردم زمان پیامبر (ص) بالاتر هستند که آن نیز برخورداری از ولایت است و با این مسیر نورانی حرکت می‌کنند.
استاندار گیلان اظهار داشت: بدون عشق رهبری نمی‌توان عاشق امام زمان (عج) بود و این دو عشق مکمل یکدیگر هستند.
وی بااشاره به الگوی شخصیتی امام راحل خاطرنشان کرد: از امام (ره) حتی یک مکروه هم سر نمی‌زد و در تمام حالات دست از عبادت و راز و نیاز با خداوند باریتعالی بر نمی‌داشت.

* خاورمیانه اسلامی شکل می‌گیرد
سعادتی بیان داشت: امام راحل به تمام بشریت و ادیان روح جدیدی داد به طوری که در کشورهای اروپایی پس از انقلاب اسلامی و به اذعان بزرگان خودشان، ۹۰ درصد مردم به طرف دین‌گرایی حرکت کرده‌اند.
وی افزود: طبق فرموده مقام معظم رهبری کشورهای غربی مانند شوروی در حال پاشیدگی هستند و خاورمیانه اسلامی نیز تحقق می‌یابد.
استاندار گیلان بحث راهیان نور را بسیار مهم عنوان کرد و اظهار داشت: فومن دارای مقام نخست استانی در اعزام کاروان‌های راهیان نور است و توجه بنده باید به این مقوله بیشتر باشد.
وی با بیان اینکه در دولت احمدی‌نژاد بودجه‌های فرهنگی چندین برابر شده است، افزود: این بودجه‌ها باید در مسیر درست و تعالی فرهنگی و دینی و اجتماعی مردم هزینه شود.
سعادتی در ادامه از فرماندار فومن خواست تا برای برقراری امنیت اجتماعی و برخورد با بدحجابی وارد عمل شود و نقش امام جمعه این شهرستان در این راستا را مثال‌زدنی خواند.
وی تصریح کرد: با توجه به مدیریت سیاسی، اجتماعی، امنیتی، دفاعی و اقتصادی، در صدد هستم تا گیلان را به جایگاه واقعی خود در حد توان برسانم.
در این مراسم استاندار گیلان مداحی و مرثیه‌سرایی کرد و فضای معنوی خاصی به مجلس بخشید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی