گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
فوریه 17, 2012 کد خبر : 6964 خبر ها

سردار آقازاده نماینده محترم رشت در مجلس :

استان گیلان نیاز به تحول مدیریتی دارد

استان گیلان نیاز به تحول مدیریتی دارد

توضیح گیلانیان : سردار سید علی آقازاده ، نماینده محترم رشت با دعوت جمعی از خبرنگاران استان از جمله خبرنگار وبگاه گیلانیان در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۶/۱۱/۹۰ اقدام بر برگزاری نشست مطبوعاتی نمودند. گیلانیان به دلیل انتشار دو مطلب پیرامون عملکرد ایشان حسب وظیفه شغلی مصاحبه ایشان را ضبط و با حفظ امانت از نوار مصاحبه استخراج نمود و علیرغم طولانی بودن مصاحبه بر آن شد جهت اطلاع مردم از عملکرد و بینش نماینده بر خلاف عرف خبری کل مصاحبه را با فاصله در دو بخش منتشر نماید . بخش اول آن را ذیلا می خوانید و بخش دوم آن نیز تحت عنوان « پرسش و پاسخ خبری سردار آقازاده » به زودی منتشر خواهد شد :

***

سردار آقا زاده نشست مطبوعاتی خود را با این مقدمه آغاز کرد : همانطوری که مستحضر هستید ما خیلی اهل رسانه نیستیم ، شاید این انتقاد بر ما باشد ، ولی اعتقاد به رسانه داریم ، اعتقاد به کار فرهنگی داریم ، در این دوستان هیچ تردیدی نفرمایند ؛ اما خودمان خیلی مایل نیستیم رسانه‌ای و تلویزیونی باشیم ، اگر خودشان هم بیایند ما به ایشان انتقاد می‌کنیم ؛ کسی زیاد در تلویزون و صدا و سیما بیاید خیلی خوشمان نمی‌آید .

وی افزود : اگر واقعیت های جامعه توسط اصحاب رسانه ها منعکس شود و متن جامعه در جریان قرار بگیرند ما از این روش دفاع می کنیم و ما تا آنجائی می دانیم ، رویکرد رسانه ها بر همین چارچوب بوده و در همین راستاست که الحمد الله ما و شما چه بخواهیم و چه نخواهیم ، چون جامعه ما ، عموما مردم گیلان اهل فرهنگ و تحلیل و مطالعه هستند قطعا ما و شما را تحمیل می کنند که اینکه ما واقعیت ها را به مردم منعکس کنیم ؛ بعبارت دیگر از بعضی از پیک های اجتماعی ، مثل شما و رسانه ها ، متن جامعه انتظار دارند که تعامل بین اصحاب رسانه و مردم وجود داشته باشد .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت : همانطور که مستحضرید مجلس دارای دو مأموریت محوری است ؛ یک مأموریت تقنینی و یک مأموریت نظارتی . مجلس و نمایندگان این دو مأموریت را بعهده دارند . بعبارت دیگر هر نماینده ای ، هر کارشناسی قطعا در مورد حوزه مأموریتی خودش ، در مورد وظیفه خودش ، آنچه که به عنوان مصادیق مأموریت هست و بایستی براساس واقعیت های موجود به آن مأموریت ها بپردازد .

وی گفت : در استان گیلان نماینده‌اش بایستی تکیه بر راهبردهای اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی جامعه داشته باشد . بعبارت دیگر فرصت ها و موانع موجود در محیط مأموریتی نمایندگی خودش را مورد توجه قرار بدهد .

وی ادامه داد : حالا امروز تحت عنوان آمایش سرزمینی ، آمایش اقتصادی ، آمایش فرهنگی ، این راهبردها به این اسم مطرح هستند و خوانده می‌شوند و برنامه ریزی می‌شوند . بعبارت دیگر بایستی ما به این برنامه ها توجه بکنیم و مأموریت را انجام بدهیم .

وی همچنین گفت : باز هم طبیعی است که در استان گیلان اگر نمایندگان حساس یک فرد مسئول ، مدیر براساس تجربه و نگاه کارشناسانه ای که خودش دارد ، تحلیل شخصی خودش ، براساس دانش ، حالا تجربی ، خودش یک تحلیل و برداشتی دارد و برای خودش یک اولویتی قائل است ؛ یکی آنکه بر اولویت های موجود استان که آنهم بر اساس تجربه و دانش تهیه شده به آن توجه دارد ، تعاملی است بین نماینده و کارگزاران استانی و ملی . این تقریبا صورت مسئله ای هست که بایستی خدمت شما عرض نمایم . بعبارت دیگر فرصت های استان گیلان یا احیانا موانعی که وجود دارد .

وی گفت : در رابطه با فرصت ها قطعا ما استان را ببینیم ، خوب استان یک استان کشاورزی است ؛ هیچکس تردیدی ندارد و همه کارشناسان این را می گویند ؛ یک استان گردشگری است ، باز هم می‌تواند به عنوان قطب و اولویت اقتصادی در استان مطرح باشد ، همانطوری که ما بعضا راهبرد گردشگری به عنوان قطب اقتصادی استان مطرح بود . یعنی اولویت ، کشاورزی هم ارجهیت داشته ، یا در مقطعی دهه اول انقلاب و تا نیمی از عمر پر برکت انقلاب اسلامی ما ، کشاورزی به عنوان قطب بود ؛ یا مثلا مقطعی قبل از پیروزی انقلاب تا ایام پیروزی انقلاب قطب اقتصادی استان گیلان صنعت بود .

سردار آقازاده گفت : حالا ممکن است ما هم یک نظری داشته باشیم ؛ یکی بیاید بگوید کشاورزی قطب است ، یکی بگوید گردشگری باید قطب اقتصادی باشد . در آمایش و راهبرد اولویت اینها را ردیف بکند . ممکن است یکی بگوید بر اساس تجربه باید هر سه بخش را باید قطب اقتصادی و راهبرد اقتصادی و فعالیت ما قرار بدهیم .

وی افزود : بنده اعتقاد دارم با توجه به هر سه بخش را می شناسیم ، ما در استان گیلان هر سه بخش را بایستی محور راهبردی اقتصادی گیلان قرار بدهیم . یعنی غفلت هر سه بخش منجر به مشکلاتی برای استان گیلان خواهد شد و ما نتوانستیم از فرصت ها به نحو احسنت استفاده کنیم .

وی در ادامه گفت : مثلا وقتی کشاورزی ما از قطبیت خارج شد کشاورزی ما به شدت متضرر شد و الآن شما ملاحظه می فرمایید که کشاورزی ما هنور آن آثار غیر کارشناسی خارج کردن از محوریت اقتصادی گیلان را دارد کشاورزی ما تحمل می‌کند ؛ بعبارت دیگر ضربه ای به کشاورزی ما وارد شده است . نه اینکه کسی منظوری داشته ولی باید بیشتر کارشناسی می‌شد . اگر چنین می شد ما هنوز شاهد مکانیزه حدود بیست درصد گیلان نبودیم .

وی گفت : الآن شاخص مکانیزه در استان گیلان ، یعنی تسطیح اراضی ، تجهیزات حدود بیست درصد هست و این ضربه ای هست به کشاورزی استان که امروز ما پشیمانیم و نگرانیم ، اگر چه دارد تلاش مضاعف می‌شود که از این حالت خارج بشود و به اصطلاح نظام مکانیزه کشاورزی در استان به حد متعارف برسد ، بالای شصت ، هفتاد درصد ، این هنوز به نتیجه مناسبی نرسیده و این مشکل را در استان گیلان داریم . این نکته ای بود که می خواستیم بر اساس واقعیت ها عرض کنیم .

وی در ادامه افزود : اگر چنانچه ما وسعت ، جمعیت منطقه گیلان ، نوع قرار گیری منابع طبیعی ، حالا اعم از مراتع ، جنگل ، دشت و زمین های کشاورزی ، ساحل ، اینها را نگاه بکنیم به ما پیام می‌دهد که این جمعیت با این جغرافیا احتیاج دارد که با این زمین کشاورزی ، با این فرصت‌ های گردشگری ، ما نباید از صنعت غافل بشویم . باید صنعت ما نظر کارشناسان و مسئولان اجرائی را همواره جلب کند و برای اشتغال و تولید در این استان کار تولید بکند . جمعیت جوان و با توجه به ظرفیت کشاورزی و ظرفیت گردشگری ، ظرفیت صنعت را نباید ما کاهش بدهیم ، باید همپای با بخش های دیگر ، گردشگری را که خدمت شما عرض می‌کنم ، باید در بخش صنعت تلاش بکنیم ، سرمایه گذاری بکنیم ، سرمایه گذاری داخلی ؛ حالا مؤلفه های توسعه صنعتی .

سردار آقازاده گفت : در رابطه با صنعت ما بایستی واقعا نگاه و نگرش توسعه را در نظر بگیریم و همان اولویتی که برای کشاورزی قائل هستیم برای صنعت هم بایستی قائل باشیم . حالا این صنعت چه از طریق سرمایه گذاری و حمایت دولت انجام بگیرد ، این سرمایه گذاری چه از طریق حمایت بخشی خصوصی . هر دو بخش را بایستی ما توجه بکنیم و نگذاریم اگر یک بخشی سستی انجام گرفت ، بخش دیگر جبران نکنیم ، بایستی این توسعه را ما مورد توجه قرار بدهیم .

وی افزود : باز هم طبیعت استان گیلان یک استان سرسبز ، جذاب ، فرصت ساز برای توسعه اقتصادی از ممر گردشگری . ما باید این را به سرعت مورد توجه قرار می دادیم و قرار بدهیم . با موضوع گردشگری استان شعاری برخورد شد و نتوانستیم از فرصت های گردشگری و جذابیت ها بهره مناسب را ببریم . هنوز هم ما در بخش گردشگری داریم در ابهام به سر می‌بریم و عقب ماندگی مفرطی داریم ؛ فرهنگ صنعت گردشگری در استان گیلان برای جامعه ما ، مردم ما ، مسئولان ما ، مدیریت ما هنوز جا نیفتاده ، شعاری برخورد کردیم و هنوز هم داریم شعاری برخورد می‌کنیم .

وی ادامه داد : طبیعی است که ما باید برای گردشگری ما برنامه داشته باشیم ؛ البته این ضعف یا نقطه قوت به خود گردشگری بر نمی گردد ، درست است متولی هست باید پیگیری و تأکید ، تلاش بکند ، عرصه های گردشگری را تقویت بکند ، برنامه سازی بشود ، مسئولین همکاری بکنند و ما بتوانیم یک مجموعه ای از تلاش ها را و فعالیت ها را بسیج بکنیم برای استفاده گردشگری ، اینها مسئول هستند اما باید همه مردم ما ، همه آحاد جامعه ، همه مدیریت ، همه مدیران و چه بسا از ظرفیت های استانی و فرا استانی برای صنعت گردشگری استفاده بکنیم .

وی همچنین گفت : شما چهار تا بزرگراه نداشته باشید ، راه مواصلاتی استانها ، ما بالاخره با چند استان همجواریم ، ما باید بزرگراههائی از این استان به استانها داشته باشیم . باید راه آهن ما حد اقل به یک شکل عملیاتی به خود بگیرد . ما باید راههای داخلی داشته باشیم . شما ببینید همین راههای شهرستان رشت بیش از هفتاد درصد آسفالت نیستند . گردشگر کجا بیاید ؟ توی این شهر مخروبه ما که یک مصیبتی هست که همه شما می دانید ؛ بیاید کنار رودخانه زرجوب و گوهر رود ما رد بشود ؟ برود مرداب ؟ آنجا که هر که برود فورا مریض می شود ! کنار رودخانه برود فورا مریض می شود تا چه برسد بیاید برای گردشگری که از بوی تعفن منطقه و سرگیجه شهر و ترافیک و چاله چوله هائی که در شهر ما هست اگر دو کیلومتر برود باید برود خودش را تعمیر و بازسازی بکند !

نماینده مردم رشت گفت : خب ، با این وضعیت گردشگری نمی تواند جذابیت داشته باشد ؛ ما بایستی خدمات را به روستاهای ما ببریم ، جاده های مواصلاتی ، جاده های روستائی ، شالیزار دارد طرف ، زمستان ، بهار ، تابستان ؛ ساحل زیبا برود ، منطقه ای برود که زمینه برای ماندگاری چند روزه حد اقل گردشگران و مهمانان در استان فراهم بشود . هم ظرفیت را به لحاظ کمیت بالا ببریم و کیفیت سازی ماندگاری گردشگران در استان داشته باشیم ؛ زیرساخت های گردشگری را توسعه بدهیم که عرض کردم استان گیلان را ما باید مانند یک مجموعه بهم پیوسته ای ، بعبارت دیگر یک کلان شهری یا یک حوزه ای ببینیم که وقتی گردشگر وارد استان شد عزم بکند چهار روز ، پنج روز ، یک هفته به خاطر جذابیت هائی که ما برایشان فراهم کردیم ، ولی الآن اینطور نیست . یا ممکن است الآن چهار تا گردشگر بخواهد بیاید اینجا مثلا زمینی را بگیرد ، خدمات را ما مثلا در روستاها توزیع بکنیم ، در روستاها حضور داشته باشد . اینها فرصت های استان گیلان است .

وی گفت : البته مدیریت هم بهمین شکل ، بنده در شعارهای اولیه خودم برای ورود به مجلس اینها را عرض کرده بودم . استان گیلان نیاز به تحول مدیریتی دارد . ما نتوانیم تحول مدیریتی را در استان نهادینه بکنیم ، از نیروهای توانمند ، متعهد ، نیروهای بدون ادعا برای خدمتگزاری به مردم ، از نیروهای کارشناس با تجربه و شایسته و متخصص که بسیار فراوانند و ما می‌توانیم صادرات مدیر ، کارشناس و کارشناس علمی از استان گیلان داشته باشیم . تا از این نیروها ما خوب استفاده نکنیم ، سازمان دهی نکنیم همچنان ما نتوانستیم مشکلات را به فرصت تبدیل بکنیم و این فرصت ها منجر به توسعه استان گیلان بشود .

وی افزود : بهر حال نیروی انسانی و مدیر توانمند بسیار در تحول و توسعه یک استان ، شهر و روستا تأثیر دارد ، اما یک مدیر تبلیغاتی و معامله گر و منفعت طلب و دارای تردید و چسبیده به میز و صندلی و اینها قطعا به هیچوجه جنس مدیریت در نظام جمهوری اسلامی نیست . بایستی یک مدیر جسور، انقلابی ، بدون ملاحظه نسبت به بعضی از انحرافات و اهل عمل ، دست و چشم پاک ، این نیرو اهل خدمتگزاری به مردم ، همان فرهنگی که خاص انقلاب و فرهنگ ایثارگری است ، بایستی حضور داشته باشد ، حالا چه مدیر ارشد باشد ، چه مدیر میانی باشد ، چه مدیر پائین دستی باشد ، بتواند خدمت بایسته به این جامعه انجام بدهد که استان گیلان عموما محروم بود از این موهبت الهی .

وی ادامه داد : قطعا برنامه آینده ما هم توی بخش راهبردها بایستی همینها باشد . تو بخش جزئیات و تاکتیک ها ، خود من حالا هیچی ، نماینده شدیم یا نشدیم ، هیچی ، اما در هر جا باشم ، هر کس را ببینم توصیه خواهم کرد ؛ ما باید این چارچوب ها را ، این اصول را برای استان گیلان . برای اینکه بنده متعلق به خودم که نیستم ، بنده یک سربازی برای مردم بودم ، یک تجربه ای در طول هشت سال دفاع مقدس کسب کردم و هر جا که خدای ناکرده نیاز به وجود ما در عرصه تهدید سخت باشد قطعا بایستی امانت داری بکنیم و وظیفه خودمان را انجام بدهیم و جاهائی که نیاز به سازندگی و خدمت باشد طبیعی است که بایستی وظیفه خودمان را انجام بدهیم ، حالا هر نقطه ای و هرجائی نیاز باشد . باید این تجربه را نه بنده ، شما ، و هر نیروی دیگری برای خدمت به مردم ارائه بدهد .

وی همچنین گفت : این است که همه ما افتخار می کنیم که اولا همه شماها ، همه نیروهای اجتماعی ما در بخش های مختلف ، در کارشناسی های مختلف توانمندی های بسیار بالائی دارند ، بسیار نیروهای پخته تر و با تجربه تر از بنده ، اما هر کدام ما تا آنجائی که می توانیم تجربه خودمان را در اختیار جامعه به عنوان خدمت قرار بدهیم که خدا را سپاسگزار هم هستیم

وی در ادامه افزود : بهر حال ما در همین بخش تقنینی و بخش نظارتی ها که در حوزه نظارتی ما در استان بوده سعی کردم این چارچوب ها را سعی کردم بنده به عنوان کسی که خودم در جریان هستم و کسی که برنامه ها را دارم نگاه می کنم ، برنامه های مدیریت اجرائی ، سنواتی و برنامه پنجساله ، چشم انداز و از طرف دیگر تعاملی که با مدیریت برای اجرای این برنامه ها در استان داشتیم ، تأکید ما ، رویکرد خود بنده اینها بوده و حالا اگر جزئیات باشد در خدمت شما هستیم ضمن اینکه این ایام را ، دهه فجر را ، ایام پیروزی انقلاب ان شاء الله به همه شما برادران و خواهرانم مبارک باشد و ما توفیق داشته باشیم ابهت و عظمت این ایام را بشناسیم که همه سربلندی و سر افرازی و افتخار نظام مقدس اسلامی امروز در سطح جهانی به برکت خون شهیدانی است و امامی است که این ایام را و این عزت را برای ما به ارمغان گذاشتند و همچنین ایام ولادت پیامبر بزرگ اسلام و امام جعفر صادق هم بر شما دوستان عزیز مبارک باشد و تقدیر و تشکر از همه شما که بسیار اثر گذار نقش آفرین بودید در فراخوان دینی ، ملی ما و انقلابی ما ، ۲۲ بهمن که این هم یکی از برگ زرینی در کارنامه مردم عزیز ما برای حضور در عرصه های انقلاب اسلامی و ایستادگی در مقابل مطامع و شیطنت نظام سلطه ، بایستی از همه شما و مردم ما به سهم خودمان تقدیر و تشکر بکنیم .

اخبار مرتبط

نظرات

 • سردار از برادرت مشایی چه خبر داری؟! ارتباط با مشایی برای … بده و میشه امید جریان انحرافی ! ولی برای تو ثواب داره نه! آقای لطفی گول ننه من غریبم بازیهاش رو نخورین الان بشدت تحت فشاره و دنبال مفری برای فرار از لکه ننگ افشاگزی شما و درفک نیوز در قضیه نامه نگاری با مشایی و لیست ۳۰ نفره فامیل باند شخصی خودش و کوچکی نژاد و انتصاب داماد جانش محسن نیازمند مطلوبی که از خانواده های بسیار سرشناس انجمن ……… هستند ، میگرده. مردم گیلان پاسخ …….. ایشون و کوچکی نژاد را در زدن زیراب استاندار بومی و متخصص گیلان … و جایگزینی با استاندار مازندرانی هم لباسشان فراموش نمی کنن.

 • با سلام:
  ۱- سردار ممکن است آدم خوبی باشد و سوابقش هم گویای این امر است که برای انقلاب و جنگ زحمت کشیده است اما ظرفیت ایشان برای نمایندگی فوق العاده پایین است و نماینده ای نیست که توانسته باشد و یا بتواند نماینده شخصیت ، فرهنگ و تاریخ و مطالبات گیلانیان باشد.
  ۲- حرف های سردار را جناب حاجتی و لطفی با استدلالات قوی تر و علمی تر در گیلانیان مطرح می کنند و ایشان نباید پس از ۴ سال نمایندگی امروز بیاید حرف بزند و در موضع … قرار بگیرد و برای جلب افکار عمومی همه را زیر سوال ببرد.
  ۳- سردار سعادتی محصول ارتباط سردار آقازاده با مشایی است و اگر گیلان برنامه ندارد اگر کشاورزی و گردشگری و خدمات و صنعت و تولید گیلان هر روز سقوط می کند به خاطر انتصابات رابطه ای است و کسیکه باید پاسخ گو باشد سردارآقا زاده است .
  ۴- پرسش اساسی این است ایا این مشکلات گیلان را ایشان اخیرا متوجه شده اند و یا از قبل در جریان بوده اند؟ بنابر این بهتر است پاسخ دهد که در دوره نمایندگی جز انتصابات فامیلی و باندی چه گره ای از مشکلات گیلان را باز کرده است؟
  ۵- آقای سردار امروز روز پاسخ گویی است و بهتر است جواب مقاله نمایندگان الوعده وفا را بدهد و آقای لطفی هم لطف کنند کوتاه نیایند و تا پاسخ نگیرند از تلاش دست بر ندارند؟روز سرنوشت ساز شما آقای سردار ۱۲ اسفند است .

 • وقتی اشخاص توانمند و با کفایت و دلسوزی مانند ………………..که هم بومی و غیرتمند نسبت به فرهنگ و اقتصاد گیلان هستند و هم سوابق طولانی در کارهای اجرایی و برنامه توسعه دارند کنار گذاشته و تائید صلاحیت نمیشوند و جای انها را ……… های سیاسی و فرصت طلب و اهل زد وبند و معامله گرند وقتی به متخصصین و افراد غیر سیاسی وغیر وابسته به جناح ها مجال خدمت داده نمیشود باید شاهد این باشیم استان گیلان در حد یکی از محروم ترین و عقب افتاده نرین استان های ایران تنزل نماید درست است که استان گیلان سرسبز و سرزمین باران است اما از نظر میزان فقر و بیکاری و معضل اعتیاد سرامد استانهای کشور بوده که حاصل نفوذ و زد و بند بی سابقه فرصت طلبان سیاسی و عادی شدن فساد اداری و رشوه خواری و نان قرض دان طی دوران دولت مهرورزی است .

 • عجب !! سردار جان الان یهو بیاد استانی که بهش … کردی افتادی؟! اون موقعی که در ………….. استانت را در مقابل دریافت قول پستهای اداری و مدیریتی برای اعضای فامیلت ،داماد … و راننده ات که الان در سیاسی امنیتی استانداری مشغول خدمت ! هستند یا برادر ” م ع ” معامله کردی بیاد استان و مردم شهرت نبودی الان در ۲ هفته ای انتخابات بیاد مردم افتادی ؟!
  ۴ سال هیچ کس شما را در رشت ندید!؟
  ۴ سال در روستاها ظاهر نشدی !؟
  … مدیران خوشنامی مثل … و … و … را زدی الان بیاد استانت افتادی!؟
  استاندار مازندرانی بدون هیچ سابقه مدیریتی را به گیلان اوردی که مشق مدیریت بکنه و گیلان را به ازمایشگاه مدیران غیر بومی و پروازی تبدیل کردی الان بیاد مدیریت افتادی؟!
  لعنت بر من اگر دوباره به تو و کوچکی نژاد … رای بدم

 • یک چابکسری دردمند

  فساد شامل انسانها نیز میشود و انسانها نیز … میشوند در مملکت ما برخی اشخاص سیاسی و سیاست زده و سوداگر و فرصت طلب و … صفت بیشتر در معرض فساد هستند خودشان متوجه بوی ………………. نمیشوند و یا دماغ انرا ندارند که انرا احساس کنند اما مردم عادی کوچه و خیابان ………. آن را بخوبی احساس میکنند بویژه از جانب انهایی که شعار میدهند اما عمل نمیکنند و معتقدند مرگ خوب است اما برای همسایه دزدی چیز است اما برای دیگران ! دروغ را باپررویی و وقاحت هرچه تمامتر گفتن بد است اما نه از طرف خودشان !
  تا فرصت است باید استفاده و بازیگری نمود ! متاسفانه جنس این … سوداگر در استان گیلان که روزگاری جولانگاه میزاکوچک خان ها بود مدتهاست به حد غیر قابل تحملی رسیده و و به دلیل انفعال و غیبت نیرو های ارزشی و متخصصین و مدیران قابل و دلسوز استان گیلان ,حایز رتبه منفی در تمامی عرصه ها به ویژه توسعه صنعتی,گردشگری,اشتغال ,کشاورزی,شیلات,اموزش و پرورش و درمان و تامین اجتماعی و سلامت اداری و مدیریت و….شده که جای تاسف فراوان دارد
  درحالیکه استان گیلان ازاستعداد صادرکردن مدیران ارشد برخوردار است مدیران لایق و بومی و با کفایت و کارامد برکنار و منفعل شده و صحنه مدیریت استان مبدل به ازمایشگاه مدیران غیر بومی و پروازی و … شده است برخی از این مدیران بی کفایت و بی تجربه و منصب ندیده بخاطر بقای خود حاضر به هرگونه تبعیت و سازش و حراج بیت المال بوده و استان تاریخی و کهن گیلان را به ثمن بخس بذل و بخش مینمایند
  باید پرسید فلسفه جایگزین شدن استاندار فعلی با استاندار قبلی چه بود و چه تحولی در استان در این مدت اتفاق افتاد جز اینکه استاندار کنونی صرفا در حال افتتاح پروژه ها هستند و از توان برنامه ریزی و مدیریت چنین استان با اهمیتی تا کنون بر نیامده اند و اصلا از جنس این مناصب نیستند ؟!

 • درد ما را نیست درمان الغیاث!
  هجر ما را نیست پایان ؛ الغیاث!
  دین و دل بردند و قصد جان کنند
  الغیاث از جور خوبان ! الغیاث !
  والله بِما تَعمَلونَ بصیرٌخدا هر کاری را می کنید می بیند ( سورت تغابن آیه ۲ )
  العاقل و فی الاشاره

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی