گیلانیان
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 29 March , 2023
جولای 25, 2011 کد خبر : 1806 دسته‌بندی نشده

استاندار گیلان خبر داد :

اعزام بیش از ۲ هزار دانشجوی جهادی به مناطق محروم

اعزام بیش از ۲ هزار دانشجوی جهادی به مناطق محروم

گیلانیان : مهدی سعادتی در بازدید از اردوهای جهادی بسیج دانشجویی گیلان در مناطق روستایی این شهرستان و در جمع مردم روستاهای منطقه برین، لرزه، ازدارستان، شیربچه بیر، بیاچال و امامزاده صالح رضوانشهر خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم روستایی را یکی از اهداف مهم اردوهای جهادی ذکر کرد.
وی اظهار داشت: مردم این مناطق وقتی خدمت رسانی نظام را می‌بینند پیوند و همبستگی آنها با نظام بیشتر می‌شود بنابراین باید با جدیت زیادتر به مناطق محروم روستایی توجه شود.
استاندار گیلان حضور در مناطق دور دست و محروم روستایی را علاوه بر خودسازی و افزایش روحیه معنوی برای دانشجویان بسیجی موجب فراهم کردن زمینه‌های امید، شادی و نشاط در روستاها دانست و افزود: باید از این فرصت‌های جهادی استفاده کرد.
این مسئول با اشاره به حضور دانشجویان بسیجی در اردوهای جهادی خاطرنشان کرد: امسال بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر دانشجو در قالب ۱۱۰ گروه جهادی عازم مناطق محروم ۱۶ شهرستان این استان می‌شوند.
سعادتی ادامه داد: این دانشجویان به خدمت‌رسانی در عرصه‌های جهادی، ورزشی، عمرانی، مشاوره، اعتقادی و معرفتی، دامپروری، کشاورزی، بهداشت و درمان و عرصه‌های فرهنگی می‌پردازند و پیوند علم و عمل را محقق می‌کنند.
وی روحیه جهادی را برآمده از متن دین اسلام خواند و بیان داشت: به همین دلیل باید در بسط و گسترش فرهنگ جهاد تلاش کرد.
استاندار گیلان در ادامه احداث فضاهای فرهنگی و برطرف کردن مشکلات دامپروری و کشاورزی اهالی روستاهای مذکور را مورد تاکید مدیران مسئول قرار داد و خواستار رسیدگی هر چه بهتر به مسائل و مشکلات مردم منطقه شد.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی گیلان نیز در این مراسم جهاد خدمت‌رسانی، پیشرفت و عدالت را از اهداف اردوهای جهادی بسیج دانشجویی عنوان کرد و ابراز داشت: اعضای بسیج دانشجویی استان با همکاری سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از ۲۵ تیر تا ۳۰ شهریور امسال در مناطق محروم روستاهای سراسر گیلان مشغول خدمت‌رسانی کار و سازندگی می‌شوند.
عباس بایرامی عناون کرد: گروه مهاجر یک با سرفصل فرهنگی، عقیدتی، آموزشی و ترویجی با حضور دانشجویان بسیجی دانشگاه واحد آزاد اسلامی رشت به منظور انجام کارهای عمرانی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، کشاورزی، دامپزشکی و انجام مسابقات ورزشی در منطقه ییلاقی محروم رضوانشهر مشغول فعالیت هستند.
به گفته وی، گروه شهید محمد سلیمانی از دانشگاه‌های شهرستان بندر انزلی نیز با انجام امور عمرانی، بهداشت و درمان، فرهنگی آموزشی، کشاورزی، دامپزشکی و ورزشی در مناطق محروم روستاهای بیاچال و امامزاده صالح رضوانشهر مستقر بوده و مشغول کار و تلاش برای اهالی این روستاها هستند.
بایرامی با قدردانی از استاندار گیلان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی همراه ایشان از سرکشی به طرح‌های اردوهای هجرت سه سازمان بسیج دانشجویی گیلان، از ساخت و تکمیل مدرسه ۱۲ فرودین، ایجاد سه سرویس بهداشتی و ساخت مخزن آب توسط دانشجویان در مناطق محروم رضوانشهر خبر داد./ فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی