گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
سپتامبر 1, 2012 کد خبر : 12190 خبر ها

امشب انجام می شود :

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۱

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۱

گیلانیان : نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ فردا یک‌شنبه ۱۲ شهریورماه اعلام می‌شود، در آزمون امسال ۸۳ هزار و ۴۶۹ داوطلب پذیرش می‌شوند.

 ۹۳۰ هزار و ۲۱۵ نفر برای شرکت در آ‍زمون کارشناسی ارشد سال ۹۱ ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد، ۷۸۵ هزار و ۱۳ نفر در جلسه آزمون حضور یافتند و پس از اعلام نتایج اولیه،‌ حدود ۳۰۷ هزار نفر برای انتخاب رشته مجاز شناخته شدند.بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ۹۱ مختص گروه علوم انسانی با ظرفیت پذیرش ۳۷ هزار و ۱۵ نفر است. گروه فنی و مهندسی با ظرفیت ۲۰ هزار و ۴۳۷ نفر بعد از گروه علوم انسانی بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد را دارد.

براساس این گزارش، ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه علوم پایه کنکور کارشناسی ارشد امسال ۱۶ هزار و ۲۵۱ نفر است.

شش هزار و ۶۸۹ نفر در گروه کشاورزی، دو هزار و ۹۰۶ نفر در گروه هنر و ۱۷۱ نفر نیز در گروه دامپزشکی کنکور کارشناسی ارشد ۹۱ پذیرفته می‌شوند.

بیشترین میزان پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد امسال مختص دوره‌های روزانه با ظرفیت ۳۶ هزار و دو نفر است، ۱۵ هزار و ۸۴۸ نفر در دوره‌های شبانه، ۱۱ هزار و ۳۰ نفر در دوره‌های مجازی و ۸ هزار و ۱۸۹ نفر در دانشگاه پیام‌نور امسال پذیرفته می‌شوند.

همچنین شش هزار و ۸۳۳ نفر در مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، چهار هزار و ۷۴۶ نفر در دوره‌های بین المللی و ۸۲۱ نفر نیز در دوره‌های نیمه حضوری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی امسال پذیرش می‌شوند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۱ در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه ۹۰ در حوزه‌های امتحانی ۴۴ شهرستان مختلف کشور برگزار شد./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی