گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
جولای 7, 2012 کد خبر : 10662 خبر ها

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خبر داد

افتتاح مجتمع‌های دیجیتالی استان در ۲۸ تیرماه امسال

افتتاح مجتمع‌های دیجیتالی استان در ۲۸ تیرماه امسال

به گزارش گیلانیان به نقل از فارس ، منصور ایمانی ظهر امروز در نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رسانه‌ای جام دیجیتال در سالن وارش مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر با اشاره به اینکه ایران همواره در بازی‌های ورزشی در جهان پیشتاز بوده و مقام‌های نخست را کسب کرده است، اظهار کرد: با پیشرفت در حوزه بازی‌های دیجیتالی نیز بهترین مقام‌های دنیا از آن ایران می‌شود.وی با بیان اینکه مجتمع‌های دیجیتالی گیلان در ۲۸ تیرماه جاری همزمان با سراسر استان‌های کشور افتتاح می‌شود، افزود: در این مجتمع‌ها برای تمام اقشار امکان بازی وجود دارد.

این مسئول، استفاده از فضای فرهنگی مساجد، کانون‌های مساجد و مجتمع‌های فرهنگی را از مهم‌ترین ظرفیت‌های مجتمع‌های دیجیتالی دانست و گفت: یک مرکز دیجیتالی نیز در رشت افتتاح می‌شود.

مدیرعامل موسسه فرهنگی دیجیتال فردایین، نیز در مراسم اظهار کرد: این نخستین دوره از بازی‌های دیجیتالی است که در سراسر کشور به میزبانی گیلان انجام می‌شود و از هر استان ۱۲ نفر منتخب به تهران معرفی می‌شوند.

مسعود فرهودی افزود: تعداد بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی شرکت در این مسابقه بودند که تنها ۳۲۰ نفر موفق به تکمیل ثبت‌نام در این دوره از بازی‌های دیجیتالی شده و بقیه متقاضیان به دلیل عدم تکمیل ثبت‌نام از دور مسابقات حذف شدند. وی، استفاده از بستر دیجیتال را یکی از راهکارهای دشمن برای ضربه زدن به اعتقادات فرهنگی کشور دانست و گفت: با ساماندهی رسانه‌های دیجیتالی می‌توانیم با این راهکار دشمن مقابله کنیم.

این مسئول، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، یکی از اهداف شش‌گانه سیاست فرهنگی در دور برنامه پنجم کشور را استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تحقق اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران نامید و افزود: مقابله، آموزش، حضور، هم‌افزایی، خدمت، تولید و فرهنگ دیجیتالی از اهداف ۸‌گانه این موسسه است.به گفته وی، این دوره از بازی‌های دیجیتالی تنها در زمینه فوتبال در شاخه‌های بازی فوتبال پلی‌استیشن، ایکس باکس و رایانه شخصی برگزار می‌شود.

فرهودی به دلایل انتخاب بازی‌های فوتبال دیجیتالی در این دوره اشاره کرد و گفت: بازی فوتبال یک انتخاب کشوری بوده که در بین جوانان جاذبه‌های بسیاری دارد.وی با بیان اینکه در بین متقاضیان، بانوان نیز برای شرکت در این دوره از بازی‌های دیجیتالی اشتیاق فراوانی از خود نشان دادند، افزود: برای بازی بانوان نیز تمهیداتی در حال اندیشیده شدن است.

مدیر‌عامل موسسه فرهنگی دیجیتالی فردایین از موفقیت بچه‌های ایرانی در اینگونه مسابقات و کسب مقام‌های بین‌المللی در این راستا اظهار امیدواری کرد و افزود: ساماندهی بازی‌های دیجیتالی راهکاری برای مقابله با توطئه‌های دشمنان است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی