گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
فوریه 11, 2012 کد خبر : 6760 خبر ها

رئیس جمهور در جمع راهپیمایان 22 بهمن خبر داد:

افتتاح چند پروژه جدید هسته‌ای در روزهای آینده

افتتاح چند پروژه جدید هسته‌ای در روزهای آینده

رئیس جمهور گفت: «ایران بخش مهمی از نیازهای خود را خودش تامین می کند درآینده نزدیک هم همه نیازهای ملت ایران به دست دانشمندان ایرانی تامین می شود و ان ‌شاءالله در چند روز آینده دنیا شاهد افتتاح چند دستاورد بسیار بزرگ در عرصه هسته ای خواهیم بود».
به گزارش گیلانیان به نقل از واحد مرکزی خبر ، آقای احمدی نژاد در مراسم گرامیداشت ۲۲ بهمن در میدان آزادی افزود: «در بخش هسته‌ای شاهد بودیم که مستکبران در همه عرصه ها فشار وارد کردند تا ملت ایران، هسته ای نشود، امروز می بینیم ملت ایران هسته ای شده است». رئیس جمهور گفت: «کارهای بزرگ دیگری انجام شده است از جمله اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی یک تحول بزرگ در اقتصاد ایران است، سهام عدالت به بیش از ۴۰ میلیون ایرانی واگذار شده و ۵ میلیون نفر هم در حال شناساسی و برنامه ریزی است».

آقای احمدی نژاد با اشاره به اجرای طرح عظیم هدفمند کردن یارانه ها افزود: «اجرای این طرح حرکت ملت ایران را به سمت شکوفایی، پیشرفت و عدالت مضاعف کرد».

وی گفت:‌ «در مدت یک سال فقط در مصرف بنزین، بیش از ۱۵ میلیارد دلار صرفه جویی شد و این در اختیار ملت ایران و برای ساختن ایران عزیز است».

آقای احمدی نژاد افزود: «همچنین فاصله طبقاتی کاهش یافته است، ضریبی داریم به عنوان ضریب جینی که فاصله دهک های درآمدی بالا و پایین جامعه را با هم نشان می دهد».

وی اضافه کرد:«هر وقت ضریب جینی به سمت صفر بیاید جامعه در حالت تعادل، عدالت و کاهش فاصله طبقاتی است و اگر به سمت یک برود به سمت تبعیض مطلق و فاصله های بسیار عمیق طبقاتی خواهد بود».

رئیس جمهور گفت: «در همین یکسال اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها ضریب جینی از چهار دهم به ۳۷ صدم کاهش یافته است که پیشرفت بزرگی محسوب می شود».

آقای احمدی نژاد افزود: «تا پارسال واردکننده بنزین بودیم اما امروز با افتخار اعلام می کنیم که جزو صادرکنندگان اصلی بنزین ،‌ گازوئیل و فراورده های نفتی در جهان هستیم».

وی گفت: «در صادرات غیرنفتی که نشان دهنده فعالیت اقتصادی ، تولید و حرکت کشور به سمت پیشرفت است معجزه رخ داده است چرا که تا قبل از انقلاب سالانه نیم میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشتیم که این رقم در سال ۸۳ به هفت و نیم میلیارد دلار رسید و در ۱۰ ماهه امسال این رقم از مرز ۳۵ میلیارد دلار گذشت و تا پایان سال از مرز ۴۳ میلیارد دلار خواهد گذشت».

رئیس جمهور افزود: «این آمار و ارقام در حالی است که واردات کنترل شده و طی ۱۰ ماه واردات کشور پنج درصد کاهش داشته است».

وی گفت: «امروز فعالترین و موفقترین بورس دنیا که نشاط و فعالیت اقتصادی را نشان می دهد بورس جمهوری اسلامی ایران است».

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در این سالها دولت ۱۰ درصد کوچک شده است گفت: «در حالی که همیشه دولت در حال بزرگ شدن بوده است اما ما موفق شدیم چهار وزارتخانه را کاهش دهیم».

احمدی نژاد افزود: «در این سالها تلاش زیادی برای کاهش ریخت و پاش ها و افزایش حرمت بیت المال صورت گرفت و اگر چه هنوز برخی ریخت و پاشها و تخلفات و سوء استفاده ها صفر نشده است اما با افتخار اعلام می کنم که دولت جمهوری اسلامی ایران پاکترین دولت در همه دنیاست».

رئیس جمهور گفت: «جمهوری اسلامی ایران اکنون به یکی ازصادرکنندگان اصلی برق در منطقه تبدیل شده است».

آقای احمدی نژاد افزود: «با اجرای طرح های بزرگ آب و برق و نیروگاهی در کشور ، در پنج یا شش سال گذشته بیش از ۲۵ هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده شده است».

وی همچنین با اشاره به پیشرفت ها در بخش مسکن گفت: «در این بخش اتفاق بزرگی روی داده است به نحوی که وقتی آمار ساخت و ساز مسکن در کشور منتشر می شود بسیاری از سیاستمداران و مدیران اقتصادی دنیا در ابتدا باور نمی کنند و وقتی از این طرح ها بازدید می کنند متعجب می شوند و به تدریج باور می کنند».

رئیس جمهور افزود:« یکی از رؤسای کشورهایی که در ایران برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در سه سال قرارداد دارد تصور می کرد اجرای این طرح کار بسیار بزرگی است».

وی ادامه داد: «وقتی گروهی از این کشور برای بازدید از طرح های در حال اجرا به ایران آمدند ، همکاران ما آنان را به محل اجرای یکی از طرح های بزرگ مسکن هدایت کردند که ساخت حدود هفت یا هشت هزار واحد مسکونی را پیمانکاران همان کشور بر عهده گرفته اند».

آقای احمدی نژاد گفت: «آنان مشاهده کردند که پیمانکاران ایرانی فقط در یک مجموعه در حال ساخت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی هستند».

وی افزود: «در چند سال اخیر یک میلیون و۴۰۰ هزار مسکن روستایی نوسازی شده که ۱۲ برابر مدت مشابه قبل است و بیش از این مقدار در شهرها نوسازی شده است».

رئیس جمهور گفت: «تا سال ۵۷ در این کشور فقط ۶۸۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی شده بود و از سال ۵۷ تا سال ۸۴ ، ۳۶ هزار میلیارد تومان و از سال۸۴ تا کنون بیش از صد هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی شده است».

اقای احمدی نژاد افزود: «در بخش کشاورزی و فناوری محصولات کارهای بزرگی انجام شده است».

وی گفت: «سفرهای استانی دولت موجب تحکیم وحدت، انسجام ملی و نیل تصمیمات به سمت نیازهای واقعی مردم، رسیدن به عدالت و ساختن همه ایران، و توان، منابع و نگاه دولت عادلانه در تمام سرزمین توزیع شد».

رئیس جمهور افزود: «از کارهای دیگری که اتفاق افتاده و ثمرات ان برای سالهای اینده است، تاسیس صندوق توسعه ملی است».

اقای احمدی نژاد گفت: «طی ۵۰ سال اخیر هر سال همه درامد نفت خرج و بعضی از سالها برای تامین مخارج دولت استقراض شده است».

وی گفت: «از سال گذشته با کمک مجلس صندوقی در کشور تاسیس شد به نام صندوق توسعه ملی، که سال اول ۲۰ درصد کل درامد نفت در ان صندوق ذخیره و از سال دوم هر سال سه درصد به آن اضافه می شود».

رئیس جمهور افزود: «اولین بار در طول تاریخ کشور پارسال و امسال، دولت بیش از ۳۰ میلیارد دلار در این صندوق برای ایجاد اشتغال و ساختن و پیشرفت کشور ذخیره و بدون این پول ، کشور را اداره کرده است».

رئیس جمهور گفت: «ملت ایران در عرصه جهانی هم الهام بخش و اثرگذار بوده است از نظر حضور فعال ، برخورد از موضع قدرت و برای صلح و امنیت جهانی».

آقای احمدی نژاد افزود: «ملت ایران موفق شد گفتمان حاکم بر جهان را که گفتمان سلطه طلبی ، مادی ، خودخواهی و توجیه استکبار بود به گفتمان عدالت و آزادی و توحید تغییر دهد».

وی افزود: «امروز شما در هر جای عالم که می روید و با مردم صحبت می کنید ، خواسته ها، توحید، عدالت و آزادی است».

آقای احمدی نژاد افزود: «کار دیگری که ملت ایران کرد ، شکستن یک بت جدید مدرن بود».

رئیس جمهور گفت: «مستکبران ، برده داران و استعمارگران برای سلطه بر جهان بتی به نام رژیم صهیونیستی درست کردند که سوخت این بت و روح آن عبارت بود از داستانی به نام هولوکاست».

وی افزود: «ملت ایران با شجاعت ، روشن بینی و هوشمندی این بت را شکست و زمینه آزادی ملت های غرب را فراهم کرد».

رئیس جمهور گفت: «در ابتدای راه هستیم و برای رسیدن به قله ها و آرمان ها باید با تقوای الهی، با وحدت و مجاهدت هر چه بیشتر تلاش کنیم».

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به مسائل منطقه ای افزود: «به دولت های منطقه هشدار می دهم دشمن درصدد ایجاد تفرقه میان دولت ها و ملت ها و مذاهب گوناگون است و حتی تلاش می کند در یک شهر اختلاف ایجاد کند و به دست بعضی، برخی دیگر را ساقط کند و بعد نوبت همان بعضی هاست».

رئیس جمهور گفت: «چرا باید این طور باشد؟ برخی دولت ها که در عمرشان کلمات آزادی و عدالت را تلفظ نکرده اند و در فرهنگ لغت آنها این کلمات بی معناست و در کشور آنها حتی یک انتخابات برگزار نشده است دور هم جمع شده اند با کمک امریکا نسخه عدالت و آزادی می پیچند».

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ما در علوم پیشرفته صاحب حرف هستیم، گفت: «شش سال قبل رتبه ما در فناوری نانو دنیا ۳۷ بود که امروز در رتبه دوازدهم دنیا هستیم«.

آقای احمدی نژاد گفت: «در زیست فناوری هم از رتبه ۳۳ به رتبه ۱۴ ارتقا یافته ایم و امروز رتبه اول منطقه را داریم».

رئیس جمهور اضافه کرد: «بسیاری از داروهای پیچیده و نوترکیب را متخصصان ما در ایران می سازند و بخشی از آن را صادر می کنند».

رئیس جمهور گفت: «در سه تا چهار سال آینده، رتبه علمی کشور در این بخش ها به رتبه پنجم تا ششم دنیا ارتقا خواهد یافت».

رئیس جمهور گفت: «ماموریت همه پیامبران راهنمایی انسان ها برای برپایی حیات طیبه و زندگی سعادتمند در این جهان است که مجموعه این دو هدف، سعادت دنیا و زندگی ابدی را برای انسان‌ها رقم خواهد زد».

رئیس جمهور گفت: «کسانی که امروز در کنار آمریکا و برخی کشورهای اروپایی برای نجات رژیم صهیونیستی تلاش می کنند و به ملت های آزاده و به خط مقاومت فشار می آورند ، بدانند فردا نوبت آنهاست».

آقای احمدی نژاد افزود: «تا وقتی خط مقاومت هست امریکا به آنها اعتنا می کند و اگر خدای ناکرده خط مقاومت آسیب ببیند اینها را مانند دستمال مصرف شده دور خواهند انداخت«.

وی گفت: «همه توجه کنند آمریکا و غرب نشان دادند که فقط به منافع خود می اندیشند و دوستان فداکاری نیستند و شماها را فدا خواهند کرد».

رئیس جمهور خطاب به آنها که در کنار آمریکا و برخی کشورهای اروپایی هستند افزود:« به ملت ها ، ارزش ها و دین پاک پیامبر(ص) باز گردید».

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه تحولات بزرگی در شرف وقوع است گفت: «در این شرایط برای سنجش صداقت گروه ها و شخصیت های سیاسی که می خواهند جایگزین شوند نیازمند معیاری هستیم و آن معیار پس از ایمان به خدا و پاکی ، مخالفت و ضدیت آشکار با تسلط آمریکا و غرب بر منطقه و مخالفت با اشغال سرزمین فلسطین و وجود رژیم جعلی صهیونیستی است».

آقای احمدی نژاد افزود: «همه این مشکلات ناشی از سلطه آمریکا و وجود رژیم صهیونیستی است».

رئیس جمهور گفت: «اگر فرد یا گروهی خود را طرفدار ملت ها ، آزادی و دموکراسی معرفی کند اما در برابر سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی سینه سپر نکند یا خدای ناکرده ارتباط پنهانی برقرار کند همه بدانند این فرد یا گروه دروغگویی بزرگ است».

وی افزود : «امروز علیه ایران و ملت ایران با لحن تهدید حرف می زنند. من نصیحت میکنم روش خود را اصلاح کنند لااقل تاریخ را بخوانند ، جغرافیا را مطالعه کنند و ظرفیت فرهنگ و قدرت ایران را ببینند ، باید بدانند با ملتی بزرگ و تاریخ ساز روبرو هستند».

رئیس جمهور اضافه کرد: «آنها با پیشرفت ما مخالفند و همه دنیا فهمیده اند که انها با پیشرفت ملت ما مخالفند، هسته ای بهانه است بلکه بهانه موضوعات دیگری است».

وی گفت: «می گویند میخواهند مذاکره کنند ما همواره اماده مذاکره در چارچوب عدالت و احترام بوده ایم ، هر روز شما بهانه می اورید دور هم جمع می شوید و قطعنامه صادر می کنید اگر با زبان توهین و زور سخن بگویید ملت ایران هرگز در برابر شما تسلیم نخواهد شد».

احمدی نژاد تاکید کرد: «تنها راه شما پایبندی به عدالت و احترام به حقوق مردم ایران است و برای شرکت در میز مذاکره نیز هر راهی غیر از این ، جز به شکست های بیشتر شما منتهی نخواهد شد».

وی افزود: «تحقق این هدف بزرگ و اساسی در گرو چند عامل است؛ عامل اول عبارت است از یگانه پرستی و عبودیت».

آقای احمدی نژاد عامل دوم تحقق ماموریت پیامبران را عدالت دانست و افزود: «عدالت پایه و سکوی حرکت انسان به سمت قله های کمال و ساختن جامعه سعادتمند است».

رئیس جمهور در ادامه اضافه کرد: «در این سی و سه سال دستاوردهای عظیمی داشته ایم ، کم نظیر و قابل عرضه به همه بشریت و تاریخ ، ‌استقلال بی نظیر ، حفظ وحدت و انسجام کم نظیر و خودباوری و شجاعت گوشه ای از دستاوردهای ملت ایران است».

رئیس جمهور گفت: «در این سی و سه سال در شرایط بسیار سخت و فشار دیگران دستاوردهای افتخار آفرینی داشته ایم، بخصوص در سال های اخیر که دشمنی دشمنان چند برابر شده، دستاوردهای ملت ایران هم چند برابرشده است».

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی