گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
فوریه 19, 2014 کد خبر : 24886 دسته‌بندی نشده

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور خبرداد :

افزایش راندمان کشاورزی کشور با طرح بسیج همگام با کشاورز

افزایش راندمان کشاورزی کشور با طرح بسیج همگام با کشاورز

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت:در تلاش هستیم با استفاده از توانمندی لجستیکی بسیج و تدوین جزوات آموزشی با اجرای «طرح بسیج همگام با کشاورز» و ترویج آن در بین کشاورزان راندمان این بخش را در کشور ارتقا دهیم.

محمدرضا جهانسوز ظهر امروز در نشست تخصصی محصول برنج در مرکز علمی کاربردی و منابع طبیعی جهاد کشاورزی گیلان، اظهار کرد: این همایش به منظور نهایی کردن دستورالعمل فنی محصول برنج با حضور محققان، کارشناسان موسسسه تحقیقات برنج و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شده است.

وی افزود: در این همایش قصد داریم « طرح بسیج همگام با کشاورز» را با استفاده از توانمندی بسیج و کارشناسان بسیجی وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش محصول کشاورزی در سراسر کشور کار کنیم.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه دستورالعمل جامعی برای این کار نیاز است، گفت: دستورالعمل کاملی در این زمینه در کشور وجود ندارد و قصد داریم با ترکیبی از تمام کارهایی که انجام شده این مهم را گسترش دهیم.

جهانسور تصریح کرد: این کار با حضور معاون تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و بهره‌گیری از کشاورزان نمونه و تهیه جزوه توسط کارشناسان خبره و کارشناسان بسیج گردآوری شده و در همایش‌های مختلف ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این سازمان پژوهش نداریم، خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها بیشتر از طریق مطالعات وضعیت موجود و تحلیل و بررسی از توان و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تولیدات کشاورزی کشور بیش از ۱۰۰ میلیون تن است ولی هنوز ما به وارادت انواع محصولات کشاورزی وابستگی زیادی داریم.

جهانسوز گفت: بسیج مهندسین منابع طبیعی و کشاورزی کشور قصد دارد با استفاده از توانمندی و امکانات بسیبج و بردن توانمندی لجستیکی آن در بین کشاورزان و با استفاده از تجربیات کشاورزان نخبه با برگزاری جلسات، ترویج و آموزش کشاورزی راندمان کشاورزی کشور را افزایش دهد./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی