گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
آگوست 14, 2014 کد خبر : 28968 خبر ها

معاون استاندار گیلان خبر داد

افزایش ۳٫۶ درصد تلفات تصادفات رانندگی در گیلان

افزایش ۳٫۶ درصد تلفات تصادفات رانندگی در گیلان

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از افزایش ۳٫۶ درصدی تلفات تصادفات رانندگی از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد.

حجت شعبانپور عصر امروز در جلسه شورای ترافیک گیلان با اشاره به اهداف برنامه‌های ابلاغی دولت مبنی بر کاهش تلفات جاده‌ای در کشور اظهار کرد: تمام استان‌ها موظف به کاهش سالانه ۱۰ درصدی تلفات جاده‌ای هستند.

وی به کاهش ۱۷٫۵ درصدی تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در سال ۹۲ در گیلان اشاره کرد و افزود: امسال کاهش تلفات جاده‌ای در استان استمرار ندارد.

شعبانپور با بیان اینکه وضعیت تلفات جاده‌ای گیلان در پنج ماه نخست امسال از آمار خوبی برخوردار نیست، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۲۷۵ نفر در تصادفات جاده‌ای استان کشته شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان تلفات جاده‌ای در پنج ماه نخست سال گذشته استان را ۲۶۵ نفر اعلام کرد و گفت: امسال ۳٫۶ درصد افزایش تلفات جاده‌ای در گیلان داریم.

وی افزایش تلفات جاده‌ای شهرستان رشت در پنج ماه نخست امسال را ۱۹درصد خواند و بیان کرد: لاهیجان ۱۰۰ درصد دارای افزایش تلفات جاده‌ای است.

شعبانپور با اشاره به افزایش ۶۷ درصدی تلفات جاده‌ای آستارا از ابتدای امسال تاکنون، خاطرنشان کرد: رودبار در مدت مذکور ۴۸ درصد کاهش تلفات جاده‌ای داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به تلاش دستگاه‌های مربوطه برای کاهش تلفات جاده‌ای در استان اشاره کرد و یادآور شد: تلفات جاده‌ای نباید در گیلان افزایش یابد.

وی از انجام مطالعات کارشناسی کاهش سرعت در محور رشت ـ لنگرود خبر داد و اظهار کرد: مجبور هستیم کاهش سرعت خودروها در جاده‌ها را اعمال کنیم.

شعبانپور با بیان اینکه کاهش سرعت در مسیرهای گیلان تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود، تصریح کرد: روشنایی بعضی از محورهای مواصلاتی به منظور پیشگیری از حادثه و بحران تامین می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خواستار همکاری فرمانداران با اداره‌های راه و شهرسازی در شهرستان‌ها شد و افزود: شورای ترافیک شهرستان‌ها به منظور برخورد با تصرف‌کنندگان معابر تشکیل شود.

وی بر ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در حریم جاده‌ها تاکید کرد و گفت: مجوز صدور نصب تابلوها در جاده‌ها توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان صادر می‌شود./منبع :فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی