گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
می 14, 2011 کد خبر : 708 خبر ها

افشاگری MI6 درباره حذف صدام

افشاگری MI6 درباره حذف صدام

سیستم امنیت خارجی انگلیس موسوم به MI6  افشا کرد: تصمیم حذف صدام، ۱۸ ماه پیش از آغاز جنگ آمریکا و متحدان در سال ۲۰۰۳ گرفته شد و هدف نهایی دست یافتن به مخازن عظیم نفتی بود نه کنترل سلاح کشتارجمعی.

روزنامه «دیلی میل»، درشماره روز جمعه از مذاکرات «ریچارد دیلاف»، رئیس وقت «ام آی۶» با مقامات انگلیس در سال ۲۰۰۳ خبر داده و وجود سلاح کشتار جمعی در عراق را بهترین گزینه ممکن برای سرنگونی رژیم  صدام عنوان کرده است. «دیدو مانینگ»،  مشاور امنیتی نخست وزیر وقت انگلیس نیز در آن مقطع زمانی طی چندین سفر به ایالات متحده هماهنگی لازم با مقامات کاخ سفید برای طراحی حمله به عراق را انجام داده است.

در همین باره «العرب آنلاین» نوشت : MI6 گروه ویژه ای به نام SIS4 طراحی کرد که برنامه های حمله به عراق را انجام دهد و این موسسه اطلاعاتی مشاور اصلی مقامات آمریکایی و انگلیسی در حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ بود. یکی از اعضای تیم انگلیسی  اعزامی به آمریکا  نیز به «دیلی میل» گفته است: تمامی احتمالات حمله القاعده و طالبان به نیروهای انگلیسی و آمریکایی حمله کننده به عراق نیز بررسی شد و به این نتیجه رسیدیم که تنها در صورتی در عراق موفق خواهیم شد که حمله گازانبری و از یک کشور دیگر آغاز شود و در این صورت صدام به سرعت سقوط خواهد کرد و نفت عراق مال آمریکا و انگیس خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی